До яких наслідків призводить взаємодії літосферних плит
Ответы
Объяснение:
1)Найзначнішими рухами літосферних плит є рухи горизонтальні. Рухаючись, плити здатні зближуватися, розсуватися або зміщуватися одна відносно одної. Якщо плити зближуються, то в наслідок зіткнення їхні краї зминаються в складки і утворюються гори (на стику плит Індоавстралійської і Євразійської виникли гори Гімалаї).
2)називає: «літосферна плита»
вказує: особливості рухів земної кори, літосферних плит.
згадує: про геологічний час.
аналізує: причини і наслідки руху літосферних плит.
3)Скільки років Землі. Вік Землі становить близько 4,6 млрд. років. Проміжок часу, протягом якого відбувався розвиток нашої планети, називають геологічним. Розвиток Землі пов`язаний з такими головними процесами, як формування земної кори розвиток організмів. Протягом мільярдів років земна кора зазнавала тривалих змін. Мільйони років вона перекривалася осадовими породами. Мільярди років тому у водоймах виникли перші організми – бактерії і водорості. Протягом сотень мільйонів років з них розвивалися рослини і тварини, які заселяли суходіл і моря. Понад 150 млн. років тому на Землі панували найбільші за всю її історію тварини – динозаври. І тільки близько 2 млн. років тому з`явилися предки людини.
4)Як прочитати кам`яні літописи землі. У земній корі осадові породи залягають верствами. За горизонтальним заляганням порід можна встановити їх відносний вік. Наприклад, якщо на стрімкому березі річки знизу видно вапняки, а над ними – глини, перекриті пісками, то вірогідно, що вапняки давніші за глини, а глини – за піски.
Встановити вік гірських порід можна і палеонтологічним методом. Він полягає у визначенні віку порід за рештками різних організмів, що жили в минулому. Вони є в більшості осадових порід. Коли організми відмирають, то м`які частини їх тіла руйнуються без сліду. Проте тверді частини (черепашки, панцири, кістки) залишаються в осадових нагромадженнях, з часом кам`яніють і добре зберігаються.
Геохронологічна таблиця. Користуючись різними методами дослідження порід, вчені склали спеціальну шкалу. На ній відображено проміжки часу, на які розподілено геологічний час. Кожному часовому проміжку відповідає певний етап формування земної кори і розвитку організмів. Така шкала називається геохронологічною таблицею.
За геохронологічною таблицею історія Землі поділяється на геологічні ери. Виділяють п`ять ер: архейську (з грецької – ера найдавнішого життя), протерозойську (ера первинного життя), палеозойську (ера давнього життя), мезозойську (ера середнього життя) і кайнозойську (ера нового життя). Геохронологічна шкала відображає послідовність виникнення гірських порід, за нею порівнюються і розмежовуються геологічні явища і процеси.