ТЕРМІНОВО!!!! Конспект на тему основи медіаграмотності
Ответы
Ответ:
Інтернет давно і надійно увійшов у наше життя. Підлітки швидко оцінили його переваги, а ми дорослі ще й його недоліки. Обмежити дітей користуватися Інтернетом – практично неможливо. А ось спрямувати їх у потрібне русло ми можемо. В цьому нам и допоможе курс «Основи медіа грамотності». Я вважаю що саме цей курс має потужний інформаційний ресурс, який можна використати для підвищення діяльності учнів на уроках та впливати на формування їх ключових компетентностей.
10 компетентностей з медіаграмотності
РОЗУМІННЯ
- Розуміння зростаючого впливу ЗМІ на суспільство
- Розумiння того, як побудовані ЗМІ
- Розумiння того, як ЗМІ забарвлюють реальність
ВИКОРИСТАННЯ
- Використання обладнання, програмного забезпечення, додаткiв
- Орієнтування в медіасередовищі
КОМУНІКАЦІЯ
- Пошук і обробка інформації
- Створення контенту
- Участь у соцiальних мережах
СТРАТЕГІЯ
- Рефлексія щодо власного використання ЗМІ
- Досягнення цілей за допомогою ЗМІ
Основні принципи медіаграмотності
1. Медіа формують наше почуття реальності. Ставлення до об’єктів реального світу формується на основі медіаповідомлень, що їх сконструювали фахівці, які переслідують певні цілі.
2. Створення медіапродукту — це бізнес. За кожним бізнесом стоять конкретні люди зі своїми інтересами. Вони визначають зміст того, що ми дивимося, читаємо та слухаємо.
3. Будь-яке медіаповідомлення транслює певні цінності прямо або неявно.
4. Медіа впливають на політичну й економічну ситуацію, провокуючи соціальні зміни.
5. Медіа змушують нас замислюватися про події, що відбуваються в інших країнах.
6 правил медіаграмотності
1) Формуйте свою стрічку новин у соцмережах безпристрасно
У сучасному суспільстві контент має змогу створювати кожен. Але якщо вам не подобається інформаційний продукт, ви маєте право адекватно зреагувати і відмовитися від нього. Не додавайте людей тільки тому, що у них милі фотографії або це ваші старі знайомі. Тут потрібен тверезий розрахунок і свідомий вибір.
2) Видаліть недостовірні джерела
Якщо людина публікує дурниці, це достатній аргумент, щоб видалити її зі свого кола друзів.
3) Не відволікайтесь на те, що для вас не важливо
Вам не обов’язково стежити за модними трендами, розуміти політику, бути в курсі всіх коливань валютного ринку і знати імена голлівудських акторів. Ви маєте право чогось не знати, не цікавитися чимось, не стежити за цим.
4) Слідкуйте за якістю
Інформаційне середовище складається з простих і складних вуглеводів. Прості вуглеводи засвоюються на льоту, дарують моментальну насолоду і шкодять здоров’ю. Після такої їжі апетит подвоюється — ви починаєте потребувати більшої дози доти, поки не відчуєте себе погано.
Повільні вуглеводи, навпаки, складні для засвоєння. Але саме вони можуть дати відчуття наповненості, змісту і мають складати основу вашого інформаційного меню. Це, наприклад, якісна аналітика, пізнавальна інформація, освітні проєкти.
5) Живіть своїм життям
Багато медіа дублюють інформацію з інших медіа, які в свою чергу отримали інформацію з третіх джерел, а ви це все поглинаєте. Закрийте стрічку і живіть повноцінним життям.
6) Виділяйте час, щоб подумати
Відволікайтеся від нескінченного потоку інформації та її аналізу. Побудьте в тиші. Не бійтеся чогось не розуміти або проґавити час, не споживаючи нові дані. Профільтруйте свої думки, давши їм ковток інформаційного детоксу.