СРОЧНО НА ЗАВТРА , ТВІР НА ТЕМУ "ОБРАЗ ОДІССЕЯ"
Ответы
Відповідь:
Образ Одіссея несе в собі нові, порівняно з героями “Іліади”, риси. Біографія героя спочатку належала до авантюрноказкових сюжетів з розповсюдженими фольклорними мотивами та не була пов’язана з подіями Троянської війни. У Гомеровому епосі ці мотиви доповнюються новими ідеями: повернення на батьківщину, любов до родинного вогнища, страждання героя через гнів богів.
Не випадковим є ім’я героя (Одіссей – “ненависний богам”, “той, хто зазнав гніву”).В історії Троянської війни йому відводиться важлива роль. Герой
бере участь у всіх вирішальних епізодах війни, без нього не приймається жодне важливе рішення. Йому вдається визначити місцезнаходження Ахілла, захованого Фетідою; до початку війни він намагається вести мирні перемовини з троянцями.
Особлива роль Одіссея в останні роки війни (розвідка з Діомедом у ворожий табір, викрадення Палладію – оберегу Трої; ідея спорудження дерев’яного коняпастки).
Одіссей, герой Троянської війни, тепер постає перед нами як мандрівник мимоволі, відкривач нових земель. Він вправно володіє і мечем, і веслом, і знаряддями праці, і словом. У цьому образі втілено народне начало.
Одіссея називають хитромудрим”, “мудрохитрим”, “за розумом рівним Зевсові”, підкреслюючи його дипломатичний талант, дар ораторського мистецтва, далекоглядність, обережність та передбачливість. Він жорстокий у своїй помсті, як жорстокі інші герої далеких і суворих часів “дитинства людства”. Але визначальною рисою характеру Одіссея є любов до батьківщини.
Навіть на безсмертя герой не згоден проміняти свою Ітаку, сім’ю, дружину, сина.