Предмет: Українська мова, автор: ringoo46646689

Визначте, які з наведених речень називні, а які — неповні.

Перепишіть текст, розставляючи розділові знаки в неповних

реченнях. (Текст подається без вилучення розділових знаків.)


1) Сьогодні вечір. Тепле блимання весняних зір. 2) Сині гори, далина. І на морі тишина. 3) Осінь. І така тиха, така ласкава. 4) І раптом — небо… Шепіт гаю. 5) Я дивлюсь на трави, а на травах сльози. 6) Березневий вітер, сонце березневе, і крилатий прапор у височині. 7) І гай, і поле… Над ставом верби золоті. 8) Туман… Вози… Автомобілі… Пожарів спалахи німі.

Ответы

Автор ответа: uspex13
1

Відповідь:

1) Сьогодні (обставина) вечір.(неповне) Тепле блимання весняних зір.(називне) 2) Сині гори, далина.(називне) І на морі (обставина) тишина.(неповне) 3) Осінь.(називне) І така тиха, така ласкава.(називне неповне, пропущено підмет) 4) І раптом (обставина) — небо…(неповне) Шепіт гаю.(називне) 5) Я дивлюсь на трави,(двоскладне повне) а на травах (обставина) - сльози.(неповне) 6) Березневий вітер,(називне) сонце березневе,(називне) і крилатий прапор у височині (обставина).(неповне) 7) І гай, і поле…(називне) Над ставом (обставина) верби золоті.(неповне) 8) Туман…(називне) Вози…(називне) Автомобілі…(називне) Пожарів спалахи німі.(називне)

Пояснення:

У називному реченні не може бути ОБСТАВИНИ, оскільки вона залежить від ПРИСУДКА. Якщо присудка нема, але є обставина, речення НЕПОВНЕ ДВОСКЛАДНЕ.

Обставини підкреслені.


ringoo46646689: Спасибо!!
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: a92053628
Предмет: Физика, автор: KatanaNemesis
Предмет: Математика, автор: kirushaasa