Предмет: Химия, автор: darinkatanasienko

допоможіть треба підготувати реферат на одну із тем
1. хімічні речовини навколо нас
2. розвиток хімії в древньому єгипті
3. алхімічний період розвитку хімії
4. хімія в побуті
5. хімія в медицині
не більше одного листка

Ответы

Автор ответа: murderedlox
1

Відповідь:

Ось

Хімія повинна допомагати медицині в боротьбі з хворобами. Однак ці науки пройшли довгий і складний шлях розвитку, перш ніж їм вдалося досягти успіху у вирішенні спільних завдань. Хімія робила перші невпевнені кроки, коли медики вже мали цілим арсеналом відомостей і спостережень і часто досить успішно справлялися з хворобами. Людина тисячами ниток пов'язані з навколишнім середовищем - він частина природи і слід її законам. І в ті часи, коли хіміки ще нічого не знали про елементи, атомах і молекулах, ця істина була засвоєна лікарями.

У середні століття алхіміки неодноразово робили спроби втрутитися в медицину і часто лікар, і хімік сполучалися в одній особі. Однак алхімічні теорії не могли принести користі практичній медицині, тому що вони грунтувалися не так на досвіді, а на упереджених і хибних твердженнях і, як правило, вели до помилок. Так, легендарний хімік і лікар, Василь Валентин, який написав книгу про сурмі («тріумфальна колісниця антимонія»), пропонував її для позбавлення від усіх хвороб. Цей елемент-аналог миш'яку-нічого, крім шкоди, не міг принести стражденним. Випадкові удачі хіміків і використання народного досвіду все-таки допомагали медикам, і контакти між ними і хіміками ніколи не переривалися. У XV в. Теофраст Парацельс спростував вчення про пневмах, але відразу замінив їх не менш таємничим «Архе» , які не мають матеріальної природи, але підкоряють собі матерію. Ці фантастичні «теорії» були скоро забуті, але практична лікарська діяльність Парацельса виявилася продуктивною. Він досліджував сполуки ртуті і миш'яку і заклав основу ятрохімії - науки про застосування певних хімічних сполук для лікування хвороб. Правда, рецепти Парацельса викликали б у сучасних лікарів скоріше переляк, ніж замилування, але все ж це були кроки по правильному шляху, який дійсно міг привести до успіху і привів до нього через чотири сотні років. Історія медицини зберегла опис «всяким зельям» , привезеним до Москви в 1602г. англійським аптекарем Джеймсом Френчем за дорученням королеви Єлизавети. Серед «зіль» числяться: «Цидония яблука в цукрі, зливу Дамаса, сироп соку цитронова, горілка корична, ялівцева, піретрум, калган, алое, опіум» і навіть «глина вірменська» ; маються і речовини тваринного походження, наприклад «оленячий ріг» . Всього 171 ліки.

Деякі з них безумовно приносили користь, це, зокрема, «сік цитронов» , тобто лимонний сік, калган, алое, які і нині застосовуються в медицині.

У XIX в. прогрес теоретичної хімії, великі відкриття М. В.

Ломоносова, А. Лавуазьє, Д.І. Менделєєва, досягнення в області біології, стимульовані створенням мікроскопа (Левенгук, XVII ст.), Розвиток клітинної теорії і бактеріології тісно зблизили дороги хімії і медицини і сприяли появі плідних ідей. Блискучим вираженням нових ідей виявилося створення методу дезінфекції. Хіміки знайшли речовини, здатні знищувати в навколишньому середовищі невидимих ??і лютих ворогів організму - мікробів, що викликають нагноєння ран, загальне зараження крові, різні інфекційні захворювання. При цьому мова йшла не про спеціальний підборі речовин, діючих саме на даний вид мікроорганізмів, а про дезинфицирующем впливі, яке губить все мікроби. Поступово були закладені основи гігієни-області, в якій шляху хімії та медицини зійшлися з великою користю для людства.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: aisakon2401