Предмет: Химия, автор: valeriii19

3. До розчину соди масою 150 г з масово. частко. 30% добавили розчин соди масою 50 г з масовою часткою 10%. Визначте масову частку соди в новому розчині.​

Ответы

Автор ответа: ksenyiaprivat
0

Ответ:

Дано:

m1(р-ну)=150г

W1(соди)=30%=0,3%

m2(р-ну)=50г

W2(соди)=10%=0,1%

Знайти:

W3(соди)-?

--------------------------

Знайдемо масу соди в 1 розчині:

m(p.p.)=W(p.p.)×m(p-ну)

m1(соди)=0,3×150=45г

Знайдемо масу соди в 2 розчині:

m(p.p.)=W(p.p.)×m(p-ну)

m2(соди)=0,1×50=5г

Знайдемо масу соди в новоутвореному розчині:

m3(p.p.)=m1(p.p.)+m2(p.p.)

m3(соди)=45+5=50г

Знайдемо масу новоутвореного розчину:

m3(p-ну)=m1(р-ну)+m2(р-ну)

m3(р-ну)=150+50=200г

Знайдемо масову частку соди в новоутвореному розчині:

W(p.p.)=m(p.p.)÷m(р-ну)×100%

W3(соди)=m3(соди)+m3(р-ну)×100%

W3(соди)=50÷200×100%=25%

--------------------------------------------------------

Відповідь: W(соди)=25%

Похожие вопросы