Предмет: История, автор: globlik

БУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ
6. Розпочніть у своєму робочому зошиті заповнювати таблицю про політику перших руських князів (у другій половині IX - наприкінці Х ст.). Визначте спiльні й відмінні риси правління князів.
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ 7 КЛАС ДРІБНИЦЯ 2020​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: prostodoshirak
38

Олег(882р.-912р.)- Відбувався збір данини , правда у примітивнішій насильницькій формі полюддя.Дружина складалась з варягів(вікінги)(внутрішня політика).Утворив Київську Русь та оголосив її столицею Київ, завоювавши полян,древлян, сіверян,радимичів,словенів,кривичів та інші не слов'янські племена.907 та 911 році здійснив вдалі походи на Візантію , в результаті яких був підписаний договір,про сплачування Візантією щорічної данини Русі та надання руським купцям права безмитної торгівлі в Константинополі(зовнішня політика).

Ігор(912р.-945р.)-Ввів полюддя(не встановлений збір данини)(внутрішня політика).941 та 944 здійснив не вдалі походи на Візантію (зовнішня політика).

Ольга(945р.-964р.)-Ввела "уроки"(встановлений збір данини) , "погости"(спеціальні місця для збору і зберігання данини).Побудувала нову князівську резиденцію-Ольжин двір з "теремом кам'яним" а також дерев'яну християнську церкву Святої Софії (згоріла у 1017р.)(внутрішня політика).Відвідала Візантію з дипломатичними намірами , унаслідок чого було укладено русько-візантійську угоду,за якою руські дружини служили імператору а Візантія за це сплачувала данину Русі.У 959р. надіслала послів в Німеччину, вона хотіла встановити дружні стосунки з Оттоном|.Ввела таємні переговори з Візантією про хрещення своєї держави(сама Ольга хрестилась на передодні подорожі до Візантії) але отримала відмову.(зовнішня політика).

Святослав(964р.-972р.)-Зробив своїх синів намісниками в племінних княжіннях.Звільнив Русь від сплати данини хозарам(внутрішня політика).964р.-966р. розгоромив Хозарський каганат(звільнив Русь від сплати данини хозарам).

968р. 969р.-971р. здійснив Балканські походи(зовнішня політика).

Володимир (979р-1015р.)- У 988р. охрестив Русь.Запровадив усний збірник правових норм -"Закон земляний".Збудував місто Володимир.Побудував "змієві вали" у Подніпров'ї(система захиснив валів і фортець).Ввів першу валюту на Русі .Побудував Десятину церкву.Мав герб тризуб.(внутрішня політика).Приєднав до Русі білих хорватів і волинян(фактично закінчив формування державних кордонів країни).Ходив походами на міста "червенські міста".У 988р. допоміг імператлру Візантією приборкати бунтівних феодалів.Розпочав "шлюбну дипломатію"(зовнішня політика).

Можна відзначити що за правління Ольги та Володимира Київські Русь набула великої могутності.Вони обоє розуміли важливість прийняття християнства державі та намагались встановлюють чим більше зв'язків з могутніми на той час країнами.Вони намагались вводити різні реформи а також не забували про культурне збагачення держави.Політика Святослава абсолютно відрізнялась.Він також хотів розвинути країну але за допомогою збільшення її території та знищення можливих ворогів.


prostodoshirak: Співпраця попередника ОУН, Української військової організації (УВО), з Райхсвером існувала з 1920-х років.ОУН, як і інші українські учасники, мала посилити німецький вплив в Карпатській Україні та ініціювати її відокремлення від Чехословаччини.(для ОУН та інших українських учасників метою співпраці з німцями було зробити Карпатську Україну основою для створення держави Україна(як відомо, це не вдалося)).
prostodoshirak: Наступні місяці ОУН продовжувала співпрацювати з німцями в підготовці до нападу на Польщу 1 вересня 1939 року(Німеччина віддала пріоритет співпраці з більш важливим партнером, в цьому випадку Радянським Союзом, і залишила більшість українських територій Польщі Радянському Союзу).Протягом 1940 року «революційна ОУН» під проводом Степана Бандери відкололася від ОУН на чолі з Андрієм Мельником.
prostodoshirak: Німецька сторона воліла працювати з Групою Мельника, оскільки бандерівці здавалися їм менш надійними та менш керованими.Центральним мотивом обох напрямків ОУН до співпраці з німцями було знову ж таки з їхньою допомогою заснування Української держави. У той час як німці хотіли використати кілька тисяч бойових і підпільних груп ОУН на радянських територіях.
prostodoshirak: Одразу після того, як 30 червня 1941 року Вермахт окупував Львів, Ярослав Стецько, заступник Степана Бандери, заявив про створення Української держави та створення українського уряду під його керівництвом(це сталося проти волі Вермахту чи інших німецьких органів влади).Німецька сторона вимагала скасувати заснування держави та розпустити уряд.
prostodoshirak: Коли Бандера і Стецько відмовилися, їх заарештували відповідно і вивезли до Берліна, а потім ув’язнили в концтаборі .ОУН, яка продовжувала розглядати Радянський Союз як найбільшу загрозу, розпочала активну боротьбу проти німецьких окупантів, але лише навесні 1943 року, після заснування УПА на Волині.
prostodoshirak: Щодо злочинів ОУН УПА під час німецької окупації:
1.Злочини проти євреїв
Влітку 1941 р. в багатьох місцях Західної України відбувалися вбивства євреїв, які здійснювали бойові групи та ополченці бандерівської ОУН.
prostodoshirak: Місцеві українські поліційні сили, на противагу липню 1941 р., формувались та керувались вже не ОУН, а німецькою поліцією( злочини, скоєні місцевими відділами поліції,не можна приписати ОУН, проте ОУН намагалася інтегрувати своїх членів до місцевих поліційних загонів, щоб зберегти там свій вплив).До їхніх завдань входили арешти євреїв, їх транспортування до місць розстрілів та обсервація.
prostodoshirak: 2.Злочини проти поляків
В основному це стосується масових вбивств мирного польського населення в 1943–44 рр. на Волині та Галичині загонами УПА.
prostodoshirak: 3.Злочини проти українців
У різних контекстах здійснювались і злочини проти українців, які вважалися зрадниками та прихильниками совєтів..
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: МарияНикитина1
Предмет: Английский язык, автор: Аноним