допоможіть.
основні етапи розширення прав людини після другої світової війни.
Ответы
Відповідь:
Пояснення:Після Другої світової війни виникла необхідність забезпечення основ економічного становища та підвищення культурного статусу. Ці вимоги виникли після Першої світової війни, а вплинули на демократизацію і соціалізацію конституційного права країн світу та міжнародне право після Другої світової війни, коли завдяки бурхливому розвитку виробництва склалися реальні передумови для задоволення соціальних потреб громадян.
В числі міжнародно-правових актів, що мають універсальний (загальновизнаний і глобальний) характер, насамперед варто назвати Статут ООН (прийнятий 24.06.1945), у Преамбулі якого, як уже відзначалося, проголошена рішучість народів "знов утвердити віру в основні права людини, в гідність і цінність людської особистості, у рівноправність чоловіків і жінок і в рівність прав великих і малих націй".
Важливим документом універсального характеру у сфері захисту прав і свобод людини є Загальна декларація прав людини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 р. Декларація грунтується на положеннях Статуту 00Н і формулює основні права і свободи людини.
Загальна декларація прав людини прямо вказує, що всі відзначені у ній права і свободи повинні шануватися і дотримуватися скрізь, як у державах - членах ООН, так і на територіях, що знаходяться під їхньою юрисдикцією.
У розвиток положень Декларації в рамках ООН був розроблений ряд міжнародних конвенцій, зокрема:
Конвенція про попередження злочину геноциду і покарання за нього (1948);
Конвенція про політичні права жінок (1952);
Додаткова конвенція про скасування рабства, работоргівлі та інститутів і звичаїв, подібних до рабства (1956);
Конвенція про ліквідацію дискримінації у сфері освіти (1960);
Конвенція про ліквідацію дискримінації у сфері праці і занять (1958);
Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (1956) та ін.
У грудні 1966 р. під егідою ООН були прийняті два дуже важливі документи універсального характеру - Пакт про громадянські та політичні права і Пакт про економічні, соціальні та культурні права.