Предмет: Химия, автор: bilakdiana016

історичні факти про хімію будь ласка срочно даю 40 балов​

Ответы

Автор ответа: ca1553299
0

Объяснение:

Зародки хімії виникли ще з часів появи розумної людини. Оскільки людина завжди так чи інакше мала справу з хімічними речовинами, то його перші експерименти з вогнем, дубленням шкір, приготуванням їжі можна назвати зачатками практичної хімії. Поступово практичні знання накопичувалися, і на самому початку розвитку цивілізації люди вміли готувати деякі фарби, емалі, ліки і отрути. Спочатку людина використовувала біологічні процеси, такі, як бродіння, гниття, але з освоєнням вогню почала використовувати процеси горіння, спікання, сплаву. Використовувалися окислювально-відновні реакції, що протікають в живій природі - наприклад, відновлення металів з їх сполук. Ще у VIII тис. до н. е. слов'яни отримували метали.

Такі ремесла, як металургія, гончарство, склоробство, фарбування, парфумерія, косметика, досягли значного розвитку ще до початку нашої ери. Наприклад, склад сучасного темно-зеленого скла практично не відрізняється від складу скла, що застосовувався в 4000 році до н. е. в Єгипті. Хоча хімічні знання ретельно приховувалися жерцями від неосвічених, але вони все одно повільно проникали в інші країни. До європейців хімічна наука потрапила головним чином від арабів після завоювання ними Іспанії в 711 році. Вони називали цю науку «алхімією», від них ця назва поширилася і в Європі.

Відомо, що в Єгипті вже в 3000 році до н. е. вміли отримувати мідь з її сполук, використовуючи вугілля як відновлювач, а також отримували срібло і свинець. Поступово в Єгипті та Месопотамії було розвинене виробництво бронзи, а в північних країнах - заліза. Робилися також теоретичні знахідки. Наприклад, у Китаї з XXII століття до н. е. існувала теорія про основні елементи (вода, вогонь, дерево, золото, земля). У Месопотамії виникла ідея про протилежності, з яких побудований світ: вогонь-вода, тепло-холод, сухість-вологість тощо.

У V столітті до н. е. Емпедокл запропонував вважати основними елементами (стихіями) воду, вогонь, повітря і землю. У IV столітті до н. е. Платон розвив навчання Емпедокла: кожному з цих елементів відповідав свій колір і своя правильна просторова фігура атома, що визначає його властивості: вогню - червоний колір і тетраедр, воді - синій і ікосаедр, землі - зелений і гексаедр, повітрю - жовтий і октаедр. На думку Платона, саме з комбінацій цих «цеглинок» і побудований весь матеріальний світ. Вчення про чотири перетворюються один в одного була успадкована Аристотелем.

Алхімія

Культура Єгипту, як відомо, мала добре розвинені технології, що демонструють об'єкти і споруди, створення яких можливо тільки за наявності теоретичної бази. Підтвердження розвитку первинних теоретичних знань в Єгипті наука отримує останнім часом. Проте, на таке походження вказує, більшою мірою езотеричну, концептуальну приналежність мають подібності теоретичних - традиційні джерела алхімії - цього химерного й барвистого «симбіозу» мистецтва і, певною мірою - примату одного з основних розділів природознавства - хімії, тільки формально бере початок у цьому комплексі знань і досвіду. Серед таких джерел у першу чергу варто назвати - «смарагдового скрижаль» (лат. «Tabula smaragdina») Гермеса Трисмегіста, як і ряд інших трактатів «Великого алхімічного зводу».

Мав місце ще в IV-III століттях до н. е. на Сході (в Індії, Китаї, в арабському світі) ранній «прототип» алхімії. У цей і наступні періоди були знайдені нові способи отримання таких елементів як ртуть, сірка, фосфор, охарактеризовано багато солей, вже були відомі і використовувалися кислота HNO3 і луг NaOH. З раннього середньовіччя отримує розвиток те, що зараз прийнято розуміти під алхімією, в якій традиційно з'єдналися, поряд з вищеназваними наукоподібними компонентами (у сенсі сучасного розуміння методології науки), філософські уявлення епохи і нові для того часу ремісничі навички, а також магічні та містичні уявлення, останніми, втім, і була наділена в окремих своїх проявах і особливості філософська думка того часу. Відомими алхіміками того часу були Джабір Ібн Хайян (Гебер), Ібн Сіна (Авіценна) і Абу-ар-Рази. Ще в античності, завдяки інтенсивному розвитку торгівлі, золото і срібло стають загальним еквівалентом вироблених товарів. Труднощі, з якими пов'язане отримання цих порівняно рідкісних металів, спонукали до спроб практичного використання натурфілософських поглядів Аристотеля про перетворення одних речовин в інші; виникнення вчення про «трансмутації», разом з уже названих Гермес Трисмегіст, традиція алхімічної школи пов'язувала і з його ім'ям. Подання ці зазнали мало змін аж до XIV століття.

Алхіміки у пошуках філософського каменя


ca1553299: Алхіміки у пошуках філософського каменя

У VII столітті н. е. алхімія проникла до Європи. У той час, як і протягом усієї історії, у представників панівних верств суспільства особливої «популярністю» користувалися предмети розкоші, особливо - золото, оскільки саме воно було, як уже зазначено, еквівалентом торгової оцінки.
ca1553299: Алхіміків, в числі інших питань, продовжували цікавити способи отримання золота з інших металів, а також проблеми їх обробки. Разом з тим, на той час арабська алхімія стала віддалятися від практики і втратила вплив.
ca1553299: Через особливості технологій, зумовлених, серед іншого - системою герметичних поглядів, різницею знакових систем, термінології і суто корпоративного розповсюдження знань «алхімічне дійство» розвивалося дуже повільно. Найбільш відомими європейськими алхіміками вважаються Альберт Великий, Джон Ді, Нікола Фламеля, Роджер Бекон і Раймонд Раймунд
ca1553299: Епоха алхіміків ознаменувала отримання багатьох первинних речовин, розробку способів їх отримання, виділення і очищення Тільки в XVI столітті, з розвитком різних виробництв, у тому числі металургії, а також фармацевтики, обумовленим зростанням її ролі в медицині, почали з'являтися дослідники, чия діяльність висловилася істотними перетвореннями в цій науці, які наблизили становлення добре осмислених і актуальних практичних методів цієї дисципліни.
ca1553299: Серед них, перш за все, слід назвати Георгія Агрікола і Теофраст Бомбаст Парацельса.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: мМаша1111
Предмет: Русский язык, автор: 2818272455
Предмет: Английский язык, автор: sn2001191200151