Предмет: История, автор: solovijnasta104

особливості періоду (1945-1953) ряданського кріпацтва​

Ответы

Автор ответа: anna16729253
0

Ответ:

Надіюсь те що тобі потрібно(

Объяснение:

Розвиток народного господарства України в повоєнний період здійснювався в надзвичайно складних умовах. Україна заплатила за перемогу найбільшу ціну. Загальні демографічні втрати України — включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими, — становлять не менше 14 млн чоловік. Фактично, втрати українського народу становлять від 40 до 44 % від загальних людських втрат СРСР. На руїни було перетворено 714 міст і селищ міського типу та понад 28 тис. сіл України. Загальна кількість зруйнованих промислових об’єктів перевищувала 80 % довоєнного рівня. Це визначило масштабність завдань повоєнної відбудови й водночас складність процесу відродження народного господарства в специфічних умовах, які характеризували підходи радянського керівництва до розв’язання економічних і суспільно-політичних проблем.

Головним напрямом відбудови й подальшого розвитку господарства України було відновлення насамперед важкої промисловості, машино- та приладобудування. Відповідно до закону про п’ятирічний план відбудови й розвитку народного господарства, схваленого в серпні 1946 р. Верховною Радою УРСР, республіці було виділено 24 % від загальної суми в 75 млрд крб., призначених на відбудову всіх радянських територій. Такий підхід зумовлювався сталінською доктриною про необхідність прискорення темпів розвитку засобів виробництва (група А) порівняно з продукуванням предметів споживання (група Б). Крім того, на Україну припала значна частка загальних витрат на відновлення й розвиток могутнього військово-промислового комплексу, що мав забезпечити обороноздатність країни в умовах «холодної війни». Прямі воєнні витрати поглинали на початку 50-х років близько 25 % бюджету держави.

Промислові потужності концентрувались у східних районах України — на Донбасі, у Подніпров’ї та деяких великих містах Півдня, де ще з довоєнних часів існували великі індустріальні комплекси. Зусилля спрямовувалися на відновлення таких промислових велетнів, як «Азовсталь», «Запоріжсталь», Харківський тракторний, Луганський паровозобудівний та інших заводів. Були відбудовані шахти в Донбасі, Дніпрогес. У Західній Україні розвивалася нафтогазова, лісообробна, машинобудівна галузі промисловості. Україна за рахунок власних ресурсів цілком задовольняла свої потреби в газі, значною мірою — у нафті, лісі, папері тощо. Обсяг валової продукції промисловості України в 1946 — 1950 pp. збільшився в 4,4 разу й на 15 % перевищив рівень 1940 р.

Зростанню промислового виробництва сприяли: високі мобілізаційні можливості директивної економіки, що зберігалася в умовах екстенсивного розвитку (за рахунок нового будівництва, додаткових джерел сировини, палива і т. д.); перерозподіл коштів з легкої промисловості та соціальної сфери на користь індустріальних галузей; конфіскаційно-грошова

Похожие вопросы