Предмет: Биология, автор: Аноним

випишіть у зошит: 2.Прояви життєдіяльності тварин.
Даю 15 балов​

Ответы

Автор ответа: nearby22
1

Объяснение:

1.Живлення

2.Ріст

3.Рух

4.Розвиток

5.Спадковість

6.Розмноження

7.Подразливість

Автор ответа: yana0034
3
  • рух - У більшості багатоклітинних тварин пристосуванням до руху є опорно-рухова система. У дощового черв'яка вона складається з де­кількох шарів м'язів, прикріплених до покривів тіла, і їх опори — ріди­ни, що міститься в порожнині тіла.
  • дихання - Як і в рослин, у тварин кисень бере участь у хімічних реакціях, що забезпечують організм енергією. Цей процес учені і називають диханням. Дихання неможливе без газообміну: кисень має надійти до організму, а вуглекислий газ, що утво­рився під час дихання, має бути видалений. Основу газообміну в будь-якої тварини становить відоме вам фізичне явище дифузії. Існують тва­рини, наприклад актинія, дощовий черв'як, у яких покриви тіла не перешкоджають дифузії газів, тому в них вся поверхня тіла і є поверх­нею газообміну. Але в багатьох тварин покриви унеможливлюють дифу­зію кисню зовні та вуглекислого газу назовні. Тому для газообміну в них існують спеціальні органи.
  • живлення (аввтотрофне, гетеротрофне) - Їжа тварин складається переважно з органічних молекул великих розмірів. Такі молекули не можуть проникнути в клі­тину, тому їх потрібно розщепити на менші молекули — так звані по­живні речовини. Цей процес називається травленням. У одноклітинних тварин травлення відбувається в пухирцях, що утворюються під час ендоцитозу. Більшість багатоклітинних тварин для перетравлення їжі має травну систему.
  • виділення - Продуктами хімічних реакцій у клітинах твари­ни є не тільки потрібні організму речовини, але й шкідливі для нього речовини, яких необхідно позбутися. У деяких тварин, наприклад акти­нії, усі ці речовини виділяються через поверхню тіла. У більшості тва­рин вуглекислий газ видаляється за допомогою дихальної системи, а для виведення інших шкідливих речовин є спеціальні органи ви­ділення. Так, у комахи це завдання виконують мальпігієві судини — замкнені з одного кінця тоненькі трубочки. Стінки цих судин відіграють роль фільтрів, що відбирають із рідини, яка міститься в організмі комахи, шкідливі речовини. З мальпігієвих судин ці речови­ни потрапляють до кишечнику, а звідти виводяться назовні.

Похожие вопросы