Що таке «глобалізація»? В чому її переваги і недоліки?
Ответы
Відповідь:
Простими словами, Глобалізація — це процес об’єднання безлічі країн для роботи над спільними цілями. В умовах подібної тенденції, можна сказати, що країни відсувають на задній план власну національну ідентичність і намагаються облаштувати світ як одне величезне поселення. По ідеї це повинно сприятливо позначитися на загальній політичній, культурній та економічній ситуації на планеті.
Переваги:
1) Глобалізація дозволяє країнам робити те, що у них виходить робити найкраще. Якщо, наприклад, ви купуєте дешеву сталь в іншій країні, вам не потрібно виготовляти свою власну. Ви можете зосередитися на комп’ютерах або інших речах.
2) Глобалізація дає вам більший ринок. Ви можете продати більше товарів і заробити більше грошей. Ви можете створити більше робочих місць.
3) Глобалізації також приносить користь споживачам. Продукти дешевшають, і ви можете отримати нові товари більш швидко.
Недоліки:
1) Глобалізація викликає безробіття в промислово розвинених країнах, тому що фірми переміщують свої фабрики в місця, де вони можуть найняти дешевших працівників.
2) Глобалізація може призвести до більшої кількості екологічних проблем. Компанія може виявити бажання побудувати фабрики в інших країнах, так як їх екологічні закони не так суворі, як ті, що вдома. Бідним країнам третього світу, можливо, доведеться зрубати більше дерев, щоб вони могли продавати деревину більш багатим країнам.
3) Глобалізація може призвести до фінансових проблем. У 1970 і 80-х такі країни, як Мексика, Таїланд, Індонезія або Бразилія отримали багато грошей від інвесторів, які сподівалися побудувати там нові підприємства. Ці нові компанії часто не працювали, тому їм довелося закритися, а інвестори забрали свої гроші.
4) Деякі з найбідніших країн у світі, особливо в Африці, можуть стати ще біднішими. Їх населення не так освічено, як населення в розвинених країнах, і вони не мають нових технологій, які маємо ми.
5) Людські захворювання, захворювання тварин і рослин можуть поширюватися швидше завдяки глобалізації.