Предмет: Информатика, автор: malenoklerocka

Визначте які ери інформаційних технологій описано в поясненні до виставки. Установіть їхні особливості та характеристики(9 клас)

Ответы

Автор ответа: klucinskijdavid8
0

Ответ: Інформаційне суспільство — нова історична фаза розвитку цивілізації, у якій головними продуктами виробництва є дані й знання.

Під терміном «інформаційне» («комп’ютеризоване») суспільство розумітимемо таке, в усі сфери життєдіяльності членів якого включені комп’ютер, інформаційні системи та послуги, що задовольняють інформаційним потребам користувача, а також інші засоби інформатики як знаряддя інтелектуальної праці.

Інформаційне суспільство ще називають суспільством знань чи суспільством глобальної компетентності, оскільки до основних вимог суспільства ХХІ ст. щодо підготовки конкурентоздатних спеціалістів належать:

• здатність до критичного мислення;

• універсальні, системні знання;

чому суспільство називають інформаційним;

чим займається інформатика як наука та як галузь діяльності людини; які технології називають інформаційними; які характеристики мають основні інформаційні процеси; які бувають інформаційні системи; що таке інтелектуальна власність й авторське право; якої етики слід дотримуватися при створенні та використанні інформаційних ресурсів;

як використовують інформаційні технології в освіті.

ключові компетентності в галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ); здатність до прийняття рішень; уміння управляти динамічними процесами; уміння працювати в колективі (команді); навички плідного спілкування.

Ці навички були сформульовані двадцятьма провідними компаніями світу, які займаються прогнозуванням розвитку економіки на майбутнє та розробкою відповідних засобів і технологій для ефективної реалізації різних процесів: економічних, соціальних, освітніх, — й отримали назву навичок ХХІ ст.

В інформаційному суспільстві набуття ключових базових знань і навичок, до яких належить, зокрема, знання можливостей використання сучасних комп’ютерних систем і вміння застосовувати їх на практиці, є запорукою успішності та творчої реалізації кожної людини. Саме це викликало появу нової категорії культури — інформаційної.

Інформаційна культура — уміння цілеспрямовано працювати з даними й використовувати інформаційно-комунікаційні технології, сучасні технічні засоби та методи для їх отримання, опрацювання й передавання.

Декілька фактів про сьогодення:

• обсяг знань, що породжується світовою спільнотою, подвоюється кожні 72 год;

• щохвилини електронною поштою відправляється 204 000 000 повідомлень;

• обсяг даних, що передаються за допомогою штучних супутників Землі протягом двох тижнів, є достатнім для заповнення 19 млн томів;

• в індустріально розвинених країнах учні на момент закінчення школи отримують більше інформації, ніж їхні бабусі та дідусі за все життя;

• у наступні три десятиліття в суспільстві відбудеться стільки ж змін, скільки їх було за останні три століття.

Інформаційна культура проявляється в людини:

у конкретних навичках використання різних технічних пристроїв — від телефону до персонального комп’ютера та мережевих пристроїв; у здатності використовувати у своїй діяльності інформаційно-комунікаційні технології;

в умінні отримувати дані з різних джерел — від періодичних друкованих джерел до електронних комунікацій;

в умінні подавати інформацію в зрозумілому вигляді та ефективно її використовувати;

у знаннях аналітичних методів опрацювання даних; в уміннях працювати з повідомленнями різних видів.

Інформаційна культура включає набагато більше, ніж простий набір навичок технічного опрацювання даних за допомогою комп’ютера й телекомунікаційних засобів. Інформаційна культура має стати частиною загальнолюдської культури. Культурна (у широкому сенсі) людина повинна вміти оцінювати отримані відомості якісно, розуміти їх корисність, достовірність тощо.

Істотний елемент інформаційної культури — уміння приймати колективне рішення. Уміння ефективно взаємодіяти з іншими людьми — важлива ознака людини інформаційного суспільства.

Для ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності в кожної людини має бути сформована інформатична компетентність, яка передбачає здатність людини орієнтуватися в інформаційному просторі, оперувати даними на основі використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій відповідно до потреб ринку праці для ефективного виконання професійних обов’язків. Для учнів інформатична компетентність може означати сформовані вміння ефективно використовувати ІКТ для навчання.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Аноним