Визначте спiльнi та відмінні риси правління укр. земель у складі Королівства Польського та Великого князівства Литовського(ВКЛ) у XVI-XVII ст.
даю 20 б.
Ответы
Ответ:
Характеризуючи соцiальний стан, необхідно звернути увагу на те, що населення України в складi Речi Посполитої поділялось на такi категорiї:
- князi та пани (магнати, бояри, панцирнi слуги).
- мiщанство;
- селянство, яке поділялось на 3 категорiї: вiльнi-смерди, напіввільні – закупи, невiльники – раби, челядь.
Крiм того, в залежностi вiд повинностей селяни поділялись на: 1) тяглi селяни; 2) ремiсники i службовi селяни;
3) чиншовi селяни або данники (платили iз своєї землi дань медом, шкiрою, збiжжям).
Доцiльно зазначити, що в Українi продовжувало розвиватись велике феодальне землеволодiння – магнатське. Великі феодали були в основному на Волинi i в Чернігівщині.
Необхiдно зазначити, що протягом 14-16 ст. надзвичайно-важливу роль в прогресивному розвитку виробництва вiдiгравали мiста – центри ремесел i торгiвлi. Вони були приватновласницькi i державнi. В них створювались об’єднання ремiсникiв – цехи з самоуправлiнням. Українськi мiста – Київ, Львiв, Кам’янець-Подiльский, Луцьк, Черкаси i iншi стали частиною свiтової торгової мережi.
Таким чином, соцiально-економiчне положення України в 16 ст. характеризувалось подальшим закрiпаченням селян, поряд iз зародженням буржуазних вiдносин, посиленням дискримiнацiї українського населення в економiчнiй, полiтичнiй, релiгiйних сферах.
Згідно з новим адміністративно-територіальним устроєм, українські землі, що опинилися у складі Польщі, було поділено на 6 воєводств: Руське (із центром у Львові), Белзьке(Белз), Подільське (Кам'янець), Волинське (Луцьк), Брацлавське(Брацлав), Київське (Київ).
Объяснение:
вот так