Предмет: Химия, автор: kaptof2714

Барiй оксид масою 15,3 г повністю роз чинили у воді . Через утворений розчин пропустили карбон ( IV ) оксид до утво рення білого осаду . Обчисліть масу і кількість речовини барiй карбонату , що утворився .
пжпжпж

Ответы

Автор ответа: flsh
1

Ответ:

m (BaCO₃) = 19,7 г

ν (BaCO₃) = 0,1 моль

Объяснение:

BaO + CO₂ = BaCO₃↓

m (BaO) = 15,3 г

M (BaO) = 137 + 16 = 153 г/моль

M (BaCO₃) = 137 + 12 + 16 × 3 = 197 г/моль

ν (BaO) = m/M = 15,3/153 = 0,1 моль
За рівнянням, відношення кількості речовини ν (BaO) : ν (BaCO₃) = 1 : 1.
Отже, ν (BaCO₃) = 0,1 моль.

m (BaCO₃) = ν (BaCO₃) × M (BaCO₃) = 0,1 × 197 = 19,7 г

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: снеговик5601