Предмет: Химия, автор: krasnobaymariya

СРОЧНО, 50 Б
1. До розчину, який містить 1,42 г натрій сульфату, долили розчин,
що містить 2,8 г барій нітрату. Знайти масу отриманого осаду та
масу надлишку.

Ответы

Автор ответа: chemistry0ua
1

Дано:

m (Na2SO4) = 1,42 г;

m (Ba(NO3)2) = 2,8 г.

m (осаду) - ?

m (надлишку) - ?

Рішення:

1) Обчислюємо кількість речовини натрій сульфату, за формулою:

n = m / M;

M (Na2SO4) = 23 • 2 + 32 + 16 • 4 = 142 г/моль;

n (Na2SO4) = 1,42 / 142 = 0,01 моль.


2) Обчислюємо кількість речовини барій нітрату:

M (Ba(NO3)2) = 137 + 2•(14 + 16 • 3) = 261 г/моль;

n (Ba(NO3)2) = 2,8 / 261 = 0,01072797 моль.

3) Записуємо рівняння реакції:


Na2SO4 + Ba(NO3)2 —> 2NaNO3 + BaSO4.

4) Кількість речовини барій нітрату залишиться у надлишку:


n (Ba(NO3)2) = 0,01072797 - 0,01 = 0,00072797 моль.


5) Обчислюємо масу надлишку, за формулою:

m = n • M;

m (Ba(NO3)2) = 0,00072797 • 261 = 0,19 г.

6) Обчислюємо кількість речовини осаду через кількість речовини натрій сульфату: співвідношення їх коєфіцієниів — 1:1, тобто кількість речовини барій сульфату (осаду) = 0,01 моль.

7) Обчислюємо масу барій сульфату:

M (BaSO4) = 137 + 32 + 16 • 4 = 233 г/моль;

m (BaSO4) = 0,01 • 233 = 2,33 г.

Відповідь:

m (надлишку, Ba(NO3)2) = 0,19 г;

m (осаду, BaSO4) = 2,33 г.

Похожие вопросы
Предмет: Окружающий мир, автор: tyurikov05
Предмет: Английский язык, автор: Abror1234554321
Предмет: Математика, автор: Аноним