Предмет: Химия, автор: poliskoanastasia3

Відносна густина газу X за метаном СН4 становить 4. Обчисліть молярну масу газу X. Складіть формулу цього газу та назвiть його, якщо відомо, що в його молекулі є два елементи, один з яких Оксиген i кiлькiсть атомів його у два рази бла за кiлькiсть атомів іншого елемента.​

Ответы

Автор ответа: shushka246
5

D(CH4)=M(X)/M(CH4) => М(Х)=D(CH4)*M(CH4)=4*(12+4)=4*16=64 г/моль. Нехай 1 елемент у сполуцi У, кiлькiсть його атомiв z => кiлькiсть атомiв Оксигену 2z. Тодi ця сполука УzО2z. Т. як валентнiсть Оксигену 2 => валентнiсть У=2*2z/z=4 => формула УО2 => M(УО2)=1*M(У)+2*16=М(У) +32. Складемо рiвняння: М(У) +32=64 => М(У)=64-32=32 г/моль => У це S (сульфур) => формула газу SO2 сiрка(IV) оксид.

Вiдповiдь: М(SO2)=64 г/моль; формула газу SO2 сiрка(IV) оксид.


shushka246: якщо можна найкращу вiдповiдь
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: fkvasatk