Предмет: Физика, автор: hamidshukurov7

Kran 3 KN kõtarish kuchi bilan yukni 5 metr balandlikka kõtardi. Burning uchun 0,5 minut vaqt sarflagan bõlsa, kran erishgan quvvatti aniqlang?​

Ответы

Автор ответа: SpаmeR
0

Ответ:

N = 500 Вт

Объяснение:

Дано:

F = 3 кН = 3000Н

S = 5м

t = 0,5 мин. = 30 с.

Найти:

N - ?

Решение:

\large \boldsymbol {} N = \frac{A}{t}

A = FS

\large \boldsymbol {} N = \frac{FS}{t}

\large \boldsymbol {} N = \frac{3000 * 5}{30} = \frac{15000}{30} = 500W

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: YULIANA505