Предмет: Химия, автор: okravcenko992

при спалюванні 55г фосфору було добуто 60г оксиду фосфору (V) визначити вихід продукту реакції (у%) від теоритично можливого

Ответы

Автор ответа: dobriakua
0

Дано:

m (P) = 55 г

m практ. (P2O5) = 60 г

Знайти:

η (P2O5) - ?

Рішення:

1) 4P + 5O2 → 2P2O5;

2) n (P) = m / M = 55 / 31 = 1,8 моль;

3) n теор. (P2O5) = n (P) * 2 / 4 = 1,8 * 2 / 4 = 0,9 моль;

4) m теор. (P2O5) = n теор. * M = 0,9 * 142 = 127,8 г;

5) η (P2O5) = m практ. * 100% / m теор. = 60 * 100% / 127,8 = 47%.

Відповідь: Масова частка виходу P2O5 становить 47%.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: fatimaaslanovap72yut