Предмет: История, автор: bozhkouliana

культурно-освітня політика Івана Мазепи

Ответы

Автор ответа: Austerlitz
3

Відповідь:

Іван Мазпа відомий як Гетьман війська Запорізького, та один з найбільших меценатів свого часу. За всі роки перебування при владі він віддавав значну, а може навіть й більшу частну своїх коштів на благодійність. Його гетьманування візначилося неабияким піднесенням культури та освіти а українських землях.

Пояснення:

  • З ціллю поширеня освіти та формування власного кадрового потенціалу, за кошти Мазепи будувалося багато шкіл та друкарень. Саме за часів його гетьманування Чернігівський колегіум став школою-ліцеєм, та був побудованний головний корпус Києво-Могилянської Академії на 2000 студентів.
  • Окремою категорією благодійності Івана Мазепи було будіввництво релігійних споруд. Мабуть кожен з нас знає як виглядає Софійський собор в Києві. Теперішній зовнішній вигляд собору також заслуга гетьмана -- в 1699 році за його клопотаннями було почато реконструкцію Софії в стилі "козацького барокко". В часи Мазепи, барокко на території України обріло глибоко національний стиль і характер. Також гетьман допоміг у побудові 12 та реконструкції ще 20 храмів, серед них них -- Микільський і Богоявленський собори у Києві, Троїцький собор у Чернігові та Батурині. Він причетний до розбудови Михайлівського Золотоверхого монастиря, Києво-Печерської Лаври та ряду інших архітектурних пам'яток які не всі збереглися до нашого часу.

#SPJ1

Похожие вопросы