Гуситські війни хід да плиз срочно
Ответы
Объяснение:
Для придушення повстання король Сигізмунд, який став на той час імператором організував перший хрестовий похід проти гуситів, оголошених небезпечними єретиками. Себе ж Сигізмунд бачив захисником католицької віри. Для походу було зібрано військо з добірних німецьких та угорських лицарів, а також піхоти, куди увійшло ополчення Сілезьких міст та італійські найманці. З південного боку в Чехію повинні були вторгнутися союзні війська австрійського герцога. Здавалося, що справа гуситів приречена, але все обернулося інакше.
Перейшовши кордон Богемії, війська Сигізмунда незабаром опинилися під Прагою. На допомогу обложеній столиці з Табору вийшла велика армія гуситів під проводом талановитого воєначальника Яна Жижки. Сигізмунд спробував атакувати сили гуситів ще на марші, але раптово його лицарі зазнали нищівної поразки, гусити відбили всі їхні атаки, а допомогла їм у цьому нова, інноваційна для того часу військова тактика – вагенбург, укріплений військовий табір, а також перше в історії масове застосування вогнепальної зброї.
Користуючись, тим, що більша частина гуситів покинула Табор, німецькі лицарі взяли в облогу цю головну гуситську твердиню. Але загін посланий Жижкою з Праги раптово атакував осаджуючих з тилу. Гарнізон Табору, який зробив стрімку вилазку, довершив розгром лицарів.
Потім на Вітковській горі під Прагою 14 липня 1420 року відбулася вирішальна битва гуситів і хрестоносців. Війська Сигізмунда спробували оволодіти горою зайнятою гуситами, але не змогли подолати укріплений рів, виритий на схилі гори, а гуситська контратака відкинула їх до підніжжя гори. Розгром довершило празьке ополчення, що вдарило у фланг хрестоносному війську. Зазнавши такої ганебної поразки, Сигізмунд був змушений зняти облогу з Праги. Перший хрестовий похід був повністю провалений, Чехія залишилася в руках гуситів.