Предмет: Право, автор: HellFestt

!!!СРОЧНО!!! помогите пожалуйста, задача с цивильного права:

10 липня померла Чумак Ольга, а через 2 міс. - її чоловік Чумак Леонід. У належному їм на праві власності будинку залишилася проживати неповнорідна сестра померлого Леоніда Чумака -Городова. Оксана. З позовом про визнання права на частку у спадщині (будинок) звернулися сестри Чумак Ольги- Ярослава та Мар'яна, а також її бабуся Ніколенко. Яке рішення повинен винести суд?​

Ответы

Автор ответа: Olyun4ik
1

Відповідь:

Спершу теорія - статті Цивільного кодексу України

Ст. 1220. Відкриття спадщини

1. Спадщина  відкривається   внаслідок   смерті   особи   або оголошення її померлою.

2. Часом  відкриття спадщини є день смерті особи або день,  з

якого вона оголошується померлою...

Ст. 1258.  1. Спадкоємці  за  законом  одержують  право  на  спадкування почергово.

2. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує  право

на спадкування  у разі відсутності спадкоємців попередньої черги,

усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини

або відмови від її прийняття....

Ст. 1261. У  першу  чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені  після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Ст. 1262. У  другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця,  його баба та дід як з  боку  батька, так і з боку матері.

Ст. 1268. Прийняття спадщини

1. Спадкоємець ... має право  прийняти спадщину або не прийняти її.

3. Спадкоємець,  який постійно проживав разом із спадкодавцем

на час відкриття спадщини,  вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку,  встановленого статтею 1270  цього  Кодексу,  він не заявив про відмову від неї.

5. Незалежно  від  часу  прийняття  спадщини  вона   належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Ст. 1276.   1. Якщо  спадкоємець  за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг  її  прийняти,  право  на  прийняття  належної   йому   частки   спадщини,   крім   права  на  прийняття обов'язкової частки у спадщині,  переходить  до  його  спадкоємців  (спадкова трансмісія).

А тепер пробуємо розібратися з колом спадкоємців кожного із спадкодавців. Спершу померла Чумак Ольга. Я так розумію, що заповіту вона не залишала, тому спадкувати її майно будуть спадкоємці за законом. На час відкриття спадщини, тобто на 10 липня, таких спадкоємців було кілька: чоловік Ольги - Леонід Чумак, який є спадкоємцем першої черги; її бабуся Ніколенко і сестри Ярослава і Мар"яна, які відносяться до спадкоємців другої черги. Якщо буде доказано те, що чоловік Ольги приняв спадщину, а згідно Цивільного кодексу для цього потрібно було або подати заяву про прийняття спадщини (ст. 1269 ЦК) або постійно проживати разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини (частина 2 ст. 1268 ЦК), то можна вважати, що весь будинок належить Чумаку Леоніду. Навіть, якщо доказів прийняття спадщини Леонідом не буде, то право на прийняття спадщини перейде до його спадкоємців (ст.1276 ЦК)

Чумак Леонід помер у вересні. На день його смерті у нього залишилися такі спадкоємці: сестра Городова Окана, яка є спадкоємцем другої черги (ст. 1262 ЦК). Родичі Ольги спадкувати після смерті Леоніда не можуть.

Тому, я вважаю, що весь будинок буде спадкувати Городова Оксана, а сестрам і бабусі Ольги суд відмовить у задоволенні позову, тому що на день смерті Ольги були спадкоємці, які відносилися до першої черги спадкоємців (чоловік) та родичі другої черги спадкоємців (сестри і бабуся).  А згідно вимог ст. 1258 ЦК спадкоємці наступної черги отримують право на спадкування у разі відсутності падкоємців попередньої черги, неприйняття ними спадщини або відмови від прийняття.  

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: супермаркет2