Предмет: Химия, автор: milenkakartasheva

11. Яка маса солі утвориться при взаємодії 40 г оцтової кислоти з Магнієм?СРОЧНО ПОМОГИТЕ!!​

Ответы

Автор ответа: ReMiDa
1

Ответ:

При взаємодії 40 г оцтової кислоти з Магнієм утвориться 47,4 г магній ацетату.

Объяснение:

Яка маса солі утвориться при взаємодії 40 г оцтової кислоти з Магнієм?

Дано: m(CH₃COOH)= 40 г

Знайти: m((CH₃COO)₂Mg) - ?

Розв'язок

1. Запишемо рівняння реакції до задачі:

2CH₃COOH + Mg ⇒ (CH₃COOH)₂Mg + H₂↑

Назва утвореної солі: магній ацетат (CH₃COOH)₂Mg

2. Розрахуємо кількість речовини CH₃COOH:

n=\dfrac{m}{M}

M(CH₃COOH)=12+3*1+12+16+16+1= 60 г/моль

n(CH₃COOH) = 40 г / 60 (г/моль) ≈ 0,667 моль

3.  Напишемо отриману кількість речовини CH₃COOH і х над рівнянням, а мольні відношення, рівні коефіцієнтам, - під рівнянням:

  0,667 моль                 х

2CH₃COOH + Mg ⇒ (CH₃COOH)₂Mg + H₂↑

  2 моль                       1 моль

4. Складаємо пропорцію й визначаємо кількість речовини  (CH₃COOH)₂Mg:

\dfrac{0,667}{2} =\dfrac{x}{1} \\\\x=\dfrac{0,667}{2} \approx0,334  моль

5. Знаходимо масу солі - магній ацетату:

m=n*M

M((CH₃COOH)₂Mg) = (12+3*1+12+16+16)*2+24 = 142 г/моль

m((CH₃COOH)₂Mg) = 0,334 моль * 142 г/моль ≈ 47,4 г

#SPJ1

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: dianarinatovna34