Предмет: История, автор: yarik7012

Дати відповіді на запитання:
1. Назвіть ознаки кризи в Римській імперії.
2. Чим політика Константина щодо християн відрізнялася від політики, яку проводив Діоклетіан?
3. Що спільного було в політиці Діоклетіана й Константина?
4. Як ви розумієте вислів «Хліба та видовищ!»?

Ответы

Автор ответа: kuzanna009
2

Відповідь:

1.період римської історії, впродовж якого Римська імперія ледь не зазнала краху під спільним тиском численних громадянських війн, економічної та соціальної нестабільності, а також вторгнення та на її територію зовнішніх ворогів.

2. Імператор Діоклетіан відомий в історії, як найбільший гонитель на християн. При ньому почалось так зване "Велике гоніння" (303 рік) — останнє та наймасштабніше гоніння на християн. Християн вбивали, катували, віддавали звірям на вірну смерть.

Імператор Константин був лояльно налаштований до християн, з часом сам перейняв християнську віру. Він видав Міланський едикт (313 рік) який урівняв в правах християн і язичників (навіть у християн були деякі привілеї). При ньому було проведено Нікейський і Тірський собори, метою яких було введення догматів, та регламентів. Він заклав підгрунтя для того, щоб християнство стало світовою релігією.

3. Діоклетіан, обраний у 284 р., заходився наводити лад в імперії «залізною рукою». Провів військову, фінансову, адміністративну реформи. Діоклетіан переслідував християнство. Але ці заходи тільки призупинили кризу в імперії.

Наступник Діоклетіана — Константин продовжив реформи, розпочаті Діоклетіаном. Було впроваджено золоту монету солід, для впорядкування податкової системи мешканці міст прикріплювалися до місця проживання, а колони — до земельних ділянок.

4.Хліба та видовищ! … Вираз використовувався для опису політики державних діячів, які, підкуповуючи плебеїв роздачами грошей і продуктів, а також цирковими виставами, захоплювали і утримували владу в стародавньому Римі.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: ДимаКозлов1222