Предмет: Українська література, автор: kristinacuprina55

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА, ДАЮ 50 БАЛЛОВ
Дайте відповіді на запитання (коротко, письмово).


Які епізоди повісті Михайла Коцюбинського «Дорогою ціною» засвідчують велику силу волі Остапа й Соломії і усвідомлення ними необхідності бути вільними, щоб стати щасливими? (4 бали)

Який приклад героїзму подали перевізники юному Іванові Дроботу, внукові діда Савки (оповідання О. Довженка «Ніч перед боєм)? (4 бали)


Поясніть, як ви розумієте слова Славка Беркути (повість Ніни Бічуї «Шпага Славка Беркути»): «Я ж не паровоз, щоб рівно, як по рейках. Я людина». (4 бали)

Ответы

Автор ответа: Olyun4ik
1

Відповідь:

Які епізоди повісті Михайла Коцюбинського «Дорогою ціною» засвідчують велику силу волі Остапа й Соломії і усвідомлення ними необхідності бути вільними, щоб стати щасливими? Те, що Соломія  хоче бути вільною свідчать такі епізоди: вона залишила дім, чоловіка, переодягнулася чоловіком і втекла з села; оскільки образу молодого парубка не відповідало гарне довге волосся Соломії, то вона змусила Остапа її підстригти. Про усвідомлення Остапом необхідності бути вільним свідчать ті епізоди, в яких описано як Остап вирішив втекти з села, як він поранений відганяв вовка, як не хотів здатися і боровся за життя, повз з останніх сил назустріч Соломії.  

Який приклад героїзму подали перевізники юному Іванові Дроботу, внукові діда Савки (оповідання О. Довженка «Ніч перед боєм)? Перевізники продемонстрували те, як ціною навіть власного життя потрібно нищити ворога. Цими перевізниками були два вірних друга - дід Платон і дід Савка. Савка був дідусем Івана Дробота. Діди навмисне перевернули човни разом з озброєними ворожими солдатами. Вони загинули самі і потопили ворогів. Іванові, який також був у човні, вдалося вижити.

Поясніть, як ви розумієте слова Славка Беркути (повість Ніни Бічуї «Шпага Славка Беркути»): «Я ж не паровоз, щоб рівно, як по рейках. Я людина». Я розумію ці слова Славка так: людина не машина і не паровоз. Вона може змінювати свої уподобання, її може цікавити щось більше чи менше. Людина має права на помилки. І життя  людське не рівне, як рейки, а скоріше схоже на американські гірки.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: нугманова1