Предмет: История,
автор: nanaUkh
Охарактеризуйте етапи розвитку слов‘ян! СРОЧНО БУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ
Ответы
Автор ответа:
1
У сучасній науці розрізняють такі основні етапи розвитку культури стародавніх слов'ян: мізинський, трипільський і черняхівський. Висловлюється думка, що вже епоха пізнього палеоліту (близько 25 тис. років до н. е.) засвідчує на території сучасної України певний рівень культури. Так, під час розкопок села Мізинь (Чернігівська область), а також на Київщині, Полтавщині та Тернопільщині виявлено житла стародавніх мисливців з дерева і кісток мамонта. Найвищі здобутки культури доби неоліту демонструють розкопки трипільської культури (V—III тис. до н. е.). її назва походить від села Трипілля біля Києва, де київський археолог В. Хвойка провів розкопки, під час яких були знайдені своєрідні поселення у формі кола без оборонних споруд, де люди жили великими родами, які очолювали жінки (матріархат), вели господарство колективно, головним джерелом їх існування було хліборобство і скотарство, допоміжним — мисливство і рибальство. Також було встановлено, що поряд із високою культурою землеробства і скотарства значного рівня досяг яскравий декоративний розпис керамічних виробів побутового призначення.
Друга найдавніша — катакомбна - культура на території України була виявлена на початку XX ст. після розкопок курганів у басейні Сіверського Дінця.
Друга найдавніша — катакомбна - культура на території України була виявлена на початку XX ст. після розкопок курганів у басейні Сіверського Дінця.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: песатсложно
Предмет: Українська мова,
автор: sushchenko
Предмет: Английский язык,
автор: ksyusha8kuraga
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: dadialim
Предмет: Математика,
автор: prisrakpon70