Предмет: История, автор: anonim35908

СРОЧНО ДАМ 50 БАЛІВ
Реферат на тему: " Історія українсько-російських відносин: війни, голодомори, антиукраїнські закони(2-3листки)​

Ответы

Автор ответа: kittywidw
1

Відповідь:Аналізується стан двосторонніх відносин у період 1991 – 2020 рр. на основі т. зв. Великого договору між Україною та Росією.

Досліджуються основні причини ускладнення взаємовідносин, а саме: не- виконання РФ взятих на себе зобов’язань; невизнання існуючих кордонів в ак- ваторіях Азовського і Чорного морів; провокаційне спорудження дамби до укра- їнського острова Тузла; дислокація Чорноморського флоту у Севастополі; на- слідки Харківських угод 2010 р.; дві «газові війни» Росії з Україною та країнами ЄС щодо використання української газотранспортної системи і, безумовно, ліквідація ядерного арсеналу України.

Ключові слова: двосторонні відносини, Великий договір, окупація Криму, війна на Сході України, мінський процес, нормандський формат переговорів.

Актуальність дослідження. Дослідження проблематики україн- сько-російських відносин, як правило, завжди розділяло науковців щодо трактування історичного минулого двох великих народів України і Росії починаючи з давніх часів Київської Русі, коли князь Олег проголосив: «Да будетъ Кіевъ матерію городов русскіх» [1].

Дослідники різних часів висвітлювали взаємовідносини України з Ро- сією відповідно до політичних уподобань існуючої влади, тому об’єктивність їхня часто піддавалася сумніву.

Зазначимо, що історично російсько-українські відносини розвивали- ся на міцному підґрунті етнічної спорідненості в рамках православної ци- вілізації. Однак, зумовлені самою географією системні контакти, а часом і належність українців і росіян до відповідно європейського та євразійсько- го геокультурних просторів формували у них, в деякій мірі, різну менталь- ність, своєрідні світоглядні цінності.

На сьогоднішній день взаємовідносини між Україною і Росією вихо- дять за рамки відносин лише двох країн. Вони впливають на долю бага- тьох інших народів і держав, перш за все європейських. Саме тому стан українсько-російських взаємовідносин привертає увагу до них і постійний інтерес громадськості обох народів.

Можемо стверджувати, що стан українсько-російських відносин най- більш ґрунтовно почав досліджуватися після отримання Україною неза- лежності у зв’язку з розпадом СРСР.

Російська Федерація як правонаступниця СРСР перед світовим товари- ством з перших кроків своєї діяльності дала зрозуміти, що колишні союзні рес- публіки, які оголосили про свою незалежність і державну самостійність, в по- дальшому мають корегувати свої дії з урахуванням інтересів і планів Москви.

Особливо це дали зрозуміти Києву та Мінську, які історично мали багато спільного: географію системних контактів; культурні, гуманітарні, людські стосунки; наявність в прикордонних районах значної кількості національних меншин; історичні та інші зв’язки. Все це давало підстави РФ розглядати Україну як стратегічного партнера і найважливішу країну з точки зору встановлення протекторату. Це була стратегічна ціль Росій- ської Федерації – зазначав В. Горбулін [2].

Постановка проблеми. Про важливість України для РФ свідчили надвагомі аргументи.

По-перше, наявність надпотужного ядерного потенціалу, який по- ступався лише США та Росії. Адже Україна успадкувала 220 одиниць стратегічних носіїв, зокрема 176 міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) з 1240 боєголовками і 44 важких бомбардувальники ТУ-95, оснаще- них більш ніж тисячею ядерних крилатих ракет великої діяльності, а та- кож кількасот одиниць тактичної ядерної зброї тощо. Основою ядерної потужності України були 46 твердопаливних міжконтинентальних баліс- тичних ракет SS-24 «Satan» (укр. «Сатана») по десять боєголовок, кожна з дальністю ураження цілей більш ніж 10 тис. кілометрів [3].

По-друге, наявність потужного військового комплексу підприємств Південмаша в м. Дніпро, де виготовлялась космічно-ракетна продукція для всього Радянського Союзу; «Арсенала» і «Антонова» в Києві, інших надпотужних промислових об’єктів, які тісно пов’язані з оборонним комплексом Російської Федерації.

По-третє, наявність в України міжнародних транспортно-енергетич- них артерій: газопроводів «Прогрес», «Уренгой-Помари-Ужгород»; на- фтопроводу «Мир» тощо – об’єктів, які грали стратегічну роль у забез- печенні енергоносіями з Росії найкоротшим шляхом до Центральної та

Західної Європи.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: Адильхан435
Предмет: Биология, автор: faskar050807
I. Выберите правильный ответ (базовый уровень)

1. Все живые клетки дышат, что проявляется в виде:

а) выделения углекислого газа б) выделения кислорода

в) почвенного питания г) роста и размножения

2. Полости, в которых содержится клеточный сок, называются:

а) пластиды б) вакуоли в) лейкопласты г) цитоплазма

3. Защищает содержимое клетки от внешних воздействий:

а) цитоплазма б) ядро в) вакуоль г) оболочка

4. Обеспечивает перемещение веществ по клетке:

а) цитоплазма б) вакуоль в) хлоропласт г) оболочка

5. Увеличение с возрастом размеров клетки называют:

а) развитием б) питанием в) дыханием г) ростом

6. Основным веществом клетки является: а) вода б) соли в) белок г) крахмал

7. В растении за передвижение растворенных питательных веществ отвечают клетки:

а) покровной ткани б) механической ткани в) проводящей ткани г) основной ткани

8. Назовите главную часть микроскопа:
а) Тубус б) предметный столик
в) зеркало г) штатив

9.В старой клетке хорошо заметны …
а) оболочка б) вакуоль в) ядро г) хромосомы

10. Клетка – живая, так как она:
а) покрыта оболочкой б) видна только в световой микроскоп
в) дышит и питается г) является единицей строения

II. Повышенный уровень:

11. Перечислите растительные ткани:
А) покровная Б) мышечная В) основная
Г) нервная Д) проводящая Е) соединительная
12.Перечислите основные части клетки:
А) хлоропласты Б) клеточная стенка В) ядро
Г) цитоплазма Д) вакуоль Е) клеточная мембрана


13. Установите соответствие между частью клетки и функцией, которую она выполняет.


Функция Часть клетки

А) обеспечивает процесс размножения клетки 1) ядро

Б) является внутренней средой клетки 2) цитоплазма

В) обеспечивает передвижение веществ по клетке

Г) обеспечивает хранение наследственной информации


14. Установите соответствие между частью клетки и особенностями их строения.


Особенности строения Часть клетки

А) содержат клеточный сок 1) вакуоли

Б) могут быть окрашены в зеленый цвет 2) пластиды

В) содержат растворимые в воде вещества

Г) запасают крахмал, белки или масла

III. Высокий уровень

15. Прочитайте текст. Вставьте в места пропусков буквы, соответствующие словам в словарике.

Если рассмотреть стебель растения с помощью микроскопа, то можно обнаружить … (1), основное содержимое которых заполняет вязкая полужидкая масса … (2). Ограничивает и защищает ядро и органоиды от внешних воздействий … (3). В процессе питания растительных клеток принимает активное участие органоид зелёного цвета … (4).

Словарик: А. Наружная мембрана. Б. Хлоропласт. В. Клетки. Г. Цитоплазма

13 баллов