Предмет: Химия,
автор: hahajajajajajaja
Знайти масу солі, що утворилась в результаті взаємодії 12 г оксиду кальцію з 34 г хлоридної кислоти.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
реакція відбувається за недостачею одного з компонентів
напишем відносні молек.маси речовин з коєффіцієнтами над рівнянням реакції
56 + 2*36,5 ⇒111 + 18
CaO + 2HCl = CaCl₂+H₂O
12 + 34 ⇒ х
v (CaO) = 12/56 = 3/14 моля ~ 0,21... моля
v (HCl ) = 34/36,5 = 68/73 моля ~ 0,93... моля
для реакції 0,21... моля CaO потрібно 2*0,21 = 0,41 моля HCl
це означає що в нас нестача CaO
а значить на виході буде 3/14 моля CaCl₂
тобто х = 3/14*111 = 23,785... ~ 23,8 г солі - це відповідь
Объяснение:
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: eeoneguu1
Предмет: Английский язык,
автор: kksenijalogunow
Предмет: Русский язык,
автор: pashokgarshol
Предмет: История,
автор: iliayuou