Предмет: Литература, автор: qqqrsssw

НАПИШІТЬ МІНІ-ТВІР СРОЧНО на тему "Поети так тяжко вмирають, і нема їх на цьому світі місця..."(за твором Ю.Винничука "Місце для дракона")

Ответы

Автор ответа: kriswfx3
1

Ответ:

У книзі Юрія Винничука "Місце для дракона, все перевертається з ніг на голову: дракон зовсім не Лютий і кровожерливий хижак, що поїдає пишних молодиць, а добрий травоїдний мрійник та романтик. Тішиться метеликам, пише вірші та читає Біблію. Біля його печери замість людських останків милують око доглянуті клумбочки мальв, а своє полум'яне дихання він спрямовує тільки вгору - щоб не нищити природу. Тож князівські посланці скликають лицарів із усіх усюд, проте, зібравшись докупи, відважні лицарі... роз'їхались, адже "лютий хижак" й гадки не мав з кимось боротися, щоб бува не завдати нікому шкоди. Ось така каламбурна зав'язка Винничуковоï повісті-казки. Далі, як за сценарієм, розпочинається підступна гра на людських, тобто на драконячих, емоціях: князь усе частіше навiдується

А найцікавіше, що дракон, він же Грицько, пише вірші. Лише одна річ залишається незмінною: у світі й досі діють "Драконячі закони". Традиції, мислить володар, у князівстві якого миролюбно живе дракон Грицько, зобов'язують будь-що вбити дракона.

до свого буцімто друга дракона

й розповідає про свої клопоти

через нього. М'якосердий Грицько,він же "кровожерливий" дракон, погоджується битися з лицарями, щоб догодити князеві. "Життя володаря не варте й одного рядка поета", розпачливо промовляє Грицькові його наставник і вчитель, самотній старий пустельник. - "Навіщо виховував У ньому розуміння краси й добра? Навіщо зробив з нього поета? Поети так тяжко помирають, і нема їм на цьому світі місця, бо вони нетутешні”.

Продовжуючи демонструвати весь парадокс того, що відбувається, автор укладає в уста дракона не менш парадоксальну прощальну молитву до Господа. Але чи принесло вбивство дракона спокій та мир у князівство? Ні, воно лише пробудило лихі інстинкти. "Що станеться, коли народові буде замало смерті змія, бо зло ним не вичерпалось? Що буде, коли він кинеться шукати й інші джерела зла? Одного дракона на всю державу замало. Де взяти ще стільки драконів, аби кожен мав кого розп'ясти? Де взяти стільки юд, аби мали на кого перекласти провину? Коли народ не має кого проклинати

- сили його підупадають. Боже! Пошли нам драконів!" - роздумує автор. Доповнює ці апокаліпсистичні роздуми фастасмагорія про тоталітарне місто щурів "Ласкавопросимо в Щуроград". Автор говорить вустами головного персонажа: "Ми народ ліриків, а не воїнів. І вже тому приречені на загибель. Народ, що не породив жодного диктатора, не може називатися нацією. Це лише юрба, об'єднана мовою, вишиванками й піснями про безсмертя. Зважте співають про безсмертя, перебуваючи на порозі смерті!”.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: sanay009
55 БАЛЛОВ! Помогите пожалуйста найти в этом тексте причастные обороты. Мы шли очень тихо и осторожно,иногда переговариваясь знаками и тихим свистом.На краю мохового болота мой спутник,деревенский охотник Вася,остановился.Неторопливо сняв заплечный мешок,прислонив ружьё к стволу сосны,сделав мне условный знак,он стал готовиться.
Откашлявшись и оглядевшись,он приложил ко рту сложный рупором ладони и,закинув голову,удивительно точно начал подражать волчьему вою.Не охотнику удастся услышать близко волчий вой.Страшна,жутка волчья песня:есть в ней и скитальческая печаль,и злая угроза разбойника,и жалоба на лютый голод.
У верного спутника моего по лесным охотам,деревенского охотника Васи,выходило очень похоже.Подражая старому волку,Вася заводил глухим тонким голосом,потом снижал голос и обрывал песню,низко нагнувшись над землёю.От натуги покраснели его лицо и шея,надулись жилы на лбу.Тотчас,не дав ему окончить,отозвался в чащобе выводок молодых волчат.Казалось,весь лес наполнился их голосами.
Мы стояли не шевелясь,выжидая,пока молодые волки совсем затихнут,и,когда замолкли последние звуки,стали отходить очень тихо.Теперь нам было известно,что выводок волков на месте.