Предмет: Биология, автор: Аноним

повідомлення про мікоризу і лишайники.
СРОЧНО дам 20 балов ​

Ответы

Автор ответа: polisukden1
1

Ответ:

Мікориза (грец. μύκης — гриб і ρίζα — корінь) — симбіотичне співжиття гриба з рослиною. Зазвичай таке співжиття реалізується через корінь, але в деяких випадках мікориза утворюється і з іншими частинами рослини. У мікоризній взаємодії міцелій гриба колонізує корені чи інші органи рослини-хазяїна внутрішньо або зовнішньоклітинно

Объяснение:

Лишайники – це єдиний організм, який в своєму складі має гриби і одноклітинні водорості. Такий симбіоз корисний для цілого організму: поки гриб займається поглинанням води з мінеральними розчиненими солями, водорість паралельно з води і вуглекислого газу виробляє органічні речовини в процесі фотосинтезу. Лишайник є невибагливим організмом, тому його можна зустріти в тих місцях, де іншої рослинності немає. Після їх життєдіяльності з’являється перегній, який важливий для інших рослин.

У природі зустрічаються різноманітні за забарвленням і зовнішнім виглядом лишайники. Часто на старих ялинках висять скуйовджені бороди такого лишайника як віслянка. На корі дерев, найчастіше це осика, прикріплені округлі пластинки оранжевого кольору. Це лишайник стінної золотянки. У соснових сухих лісах росте оленячий лишайник, який представляє собою білі сіруваті невеликі кущики. У суху погоду ця рослина видає хрускіт, якщо пройтися по ній.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Akula17