Предмет: Химия, автор: aminanedbajlo

Визначити об'єм cl (н.у.) який приєднався до с2h2 коли маса утвореного продукту становить 67,2г ?​ ​

Ответы

Автор ответа: tetianaan1027
1

Відповідь:

Відомо:

m(C2H2Cl4)=67,2

Знайти:

V(Cl2)=?

Пояснення:

Записуємо рівняння реакції: C2H2 + 2Cl2 = C2H2Cl4

Mr(С2Н2Cl4)=2•Ar(C)+2•Ar(Н)+4•Ar(Cl)=2•12+2•1+4•35,5=168,

M(С2Н2Cl4)=168 г/моль.

v(C2Н2Cl4)=m(C2Н2Cl4)/M(С2Н2Cl4)=67,2 г : 168 г/моль = 0,4 моль.

v(Сl2)=2•v(С2Н2Cl4)=2•0,4 моль=0,8 моль.

V(Сl2)=v(Сl2)•VM=0,8 моль•22,4 л/моль=17,92 л.

Відповідь: V(Сl2)=17,92 л.

Похожие вопросы
Предмет: Окружающий мир, автор: viktoriarusetskaya