Предмет: Химия,
автор: lehkiym
який об'єм водню виділиться під час взаємодії розчину оцтової кислоти масою 120г з масовою часткою кислоти 20% з натрієм?
Ответы
Автор ответа:
1
Дано:
m(CH₃COOH) = 120 г
w = 20%
Знайти:
V(H) = ?
Розв'язання
Запишимо рівняння реакції:
2CH₃COOH + 2Na → 2CH₃COONa + H↑
Знаючи, що відносна молекулярна маса чисельно рівна молярній масі, то маємо:
Mr (CH₃COOH) = Ar(C)*2 + Ar(H)*4 + Ar(O)*2 = 12*2+4*1+16*2 = 60
M (CH₃COOH) = 60 (г/моль)
Mr (H) = Ar (H)*2 = 1*2 = 2
M (H) = 2 (г/моль)
Тоді, знаючи, що n=m/M
n (CH₃COOH) = 120 г / 60 (г/моль) = 2 (моль)
За рівнянням хімічної реакції:
n(H) = n (CH₃COOH) / 2 = 2 моль / 2 = 1 (моль)
Знаючи, що V = 22,4 (л/моль), n=V/V
⇒ V=V
*n отримуємо:
V(H) = 22,4 (л/моль) * 1 моль = 22,4 (л.)
Відповідь:
V(H) = 22,4 (л.)
skr7777:
Можливо, відповідь інша, але на мою думку це є правильною відповідю. Але я не застосувала масову частку кислоти. Тому, якщо є більш точна умова - дайте знати.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: isaolga1981
Предмет: Русский язык,
автор: PavelMegalodon
Предмет: Русский язык,
автор: Аноним
Предмет: Литература,
автор: uss594
Предмет: Окружающий мир,
автор: arina42511