Предмет: История, автор: viktoriapalanij

Пажалуста!!!!

ПРИГАДАЙТЕ
1. Що таке пам'ятка історії?
2. Чим пам'ятка історії відрізняється від пам'ятника?

3. Скласти повідомлення про одну з пам'яток історії ( Софійський собор, Київо- Печерська лавра, або інше на вибір)

4. Розкажіть про життєвий шлях осіб, яким зведено пам'ятники ( княгиня Ольга, Володимир Великий, Ярослав Мудрий - на вибір)

Ответы

Автор ответа: AndriyViner
0

Відповідь:

1) Па́м'ятка істо́рії — один із різновидів пам'яток культури, визначні місця, пов'язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів: будинки, споруди, їх комплекси.

2) Історичну пам'ять зберігають у собі пам'ятки історії та пам'ятники. Пам'ятки історії – це місця, споруди та предмети, пов'язані з важливими історичними подіями та життям видатних осіб. Пам'ятки культури – це незамінні визначні споруди, твори мистецтва та культури народу.

3) Ки́єво-Пече́рська ла́вра — православний монастирський комплекс що переданий в оренду Українській православній церкві (РПЦвУ) в Києві, Україна. Один із найбільших християнських центрів-святинь країни. Визначна пам'ятка історії та архітектури. Києво-Печерська лавра належить державі, а релігійні організації користуються нею на правах оренди.[2]

Заснована 1051 року як печерний монастир за межами Києва. Свою назву отримала від печер, де оселилися перші його мешканці[3].

У середньовіччі був оплотом православ'я Русі. 1592 року став ставропігією Вселенського патріархату Константинополя. 1688 року став лаврою. У ранньому новому часі перетворився на центр паломництва православних.

1994 року разом із Софійським собором внесений до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.

На території Верхньої лаври діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник (від 1996)[4]. Власне монастир знаходиться на території Нижньої лаври. Обидві частини лаври відкриті для відвідувачів. Пам'ятка перебуває під юрисдикцією Національного заповідника.

4) На початку ХХ ст. на Михайлівській площі у Києві було встановлено пам’ятник княгині Ользі. З висоти 3,5 метрів сувора очільниця безжальних походів на древлян дивиться у бік Хрещатика й донині. В одній компанії з колишньою правительницею Київської Русі – апостол Андрій Первозванний та брати-місіонери Кирило й Мефодій. Памятник цілком органічно вписався в міський простір і виглядає тут доречно. Та спочатку планувалося, що таких скульптурних композицій буде щонайменше кілька десятків.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: kirillnegulyaev1997