Предмет: История, автор: vania271110

Характеристика міста у десятому столітті

Ответы

Автор ответа: Dronzxc
1

Ответ:

X століття було останнім століттям умовного періоду Раннього Середньовіччя в Європі. Відбулося становлення держав Східної Європи: Київської Русі, Польщі, Угорщини. Продовжувалося поширення християнства та ісламу. У Західній Європі утворилася Священна Римська імперія, однак водночас це була епоха феодального роздроблення.

Объяснение:

На початку сторіччя в Києві правив Олег Великий, здійснюючи походи проти хозарів, під час одного з них він загинув 912 року. За його правління Київська Русь уклала вигідну торговельну угоду з Візантією. Князя Олега змінив на престолі князь Ігор, що правив до 945 року. Він підкорив собі древлян та інші навколишні племена. У 940-вих руси під проводом князя Ігоря здійснили два походи на Константинополь, що завершилися підписанням нових угод із Візантією.

Після Ігора за малоліття Святослава до 964 року в Київській Русі правила княгиня Ольга. За її правління у Києві відбулося спорудження першого кам'яного палацу[1]. Княгиня Ольга навернулася до християнства в 950-х роках під час відвідин Царгорода. На початку 960-х вона звернулася до короля Східного Франкського королівства Оттона I з проханням прислати до Києва місіонера, але візит Адальберта Магдебурзького завершився невдало.

Князь Святослав почав своє правління з 964 року. Його політика була агресивною, і в нього було вже достатньо сил, щоб проводити її. Упродовж 964–969 років Святослав провів походи проти в'ятичів, волзьких булгар, Хозарського каганату, ясів і касогів на Північному Кавказі. Результатом його походів стало знищення Хозарського каганату. Допомагаючи Візантії у війні проти Болгарського царства, Святослав розбив болгар, а потім уже разом із болгарами став загрожувати Візантії. За відсутності Святослава на Київ вчинили напад печеніги, що окупували степову зону сучасної України після того, як звідти пішли мадяри. Святославу довелося повертатися, щоб відбити загрозу. Похід князя на Візантію початку 970-х років завершився невдало, а, повертаючись, він потрапив у засідку й загинув від рук печенігів.

Після Святослава в Києві княжив його старший син Ярополк, але незабаром виникла суперечка між ним і братом Олегом, внаслідок якої Олег загинув. Інший брат, Володимир, утік у Скандинавію, зібрав там військо, повернувся в Київ і змістив Ярополка 978 року за одними джерелами, і 980 за іншими. Допомагаючи візантійському василевсові Василію II Болгаробійці здолати бунт Барди Фоки, Володимир здійснив похід на Херсонес Таврійський (Корсунь). Під час цього походу було досягнуто угоди про одруження київського князя з візантійською принцесою Анною Порфірогенетою. Умовою цього шлюбу було прийняття Володимиром християнства.

988 року князь Володимир запровадив християнство державною релігією Київської Русі. До 996 року в Києві була збудована перша кам'яна церква — Десятинна.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: dazamatuly
Предмет: Русский язык, автор: пончик136