Предмет: История, автор: hordisfb

ДАЮ 40 БАЛЛОВ


1.

Воїн у Середньовічній Японії?


1.

Господар, якому служив воїн?


1.

Воїн без господаря?


1.

Коли була укладена Кревська унія?


1.

У якому році був страчений Ян Гус?


1.

Кого розгромили Ягайло і Вітовт у битві під Грюнвальдом у 1410 р.?


1.

Проти кого виступ Ян Гус?


1.

Яке князівство утворилося на початку Х ст.. з частини Великоморавської держави?


1.

Яку посаду мала людина, що була головою новгородського уряду?


1.

Що таке ярлик?


1.

Що таке «Судебник»?


1.

У якому році пав Константинополь?


1.

Хто такі яничари?


1.

Під час яких події припинила існування Візантійська імперія?


1.

Яка імперія заснувалась на руїнах Візантійської?


1.

Які хронологічні межі існування Делійського султанату?


1.

У якому році Бабур вторгся в Індію?


1.

Які племена вторглися в середині V ст.. в державу Гуптів?


1.

Індійська мова культури, науки та державного управління?


1.

«Піднебесна імперія» це?..


1.

У якому місті було побудоване «заборонене місто»?


1.

Шахи, йога, цифри – винаходи якої країни?


1.

Великий шовковий шлях, папір, порох – винаходи якої країни?


1.

Самурай, бусідо, тенно – поняття із якої країни?

Ответы

Автор ответа: dadadsasdsa
0

Ответ:

1.Самурай (яп. 侍, さむらい, самурай, «слуга»; яп. 武士, ぶし, буші, «воїн») — представник військового стану в Японії X—XIX століття. Впродовж середньовіччя самураї витіснили японську аристократію з місця провідної політичної сили країни і створили власну систему керування суспільством — сьоґунат.

2.За вірну службу вояк такого «приватного війська» отримував наділ землі, а його господар-аристократ — відданого підлеглого-слугу. Воїни таких гвардій називалися «служаками» — тобто «сабураями» або «самураями» (від японського слова 侍ふ сабурау, самурау — служити).

3.Тож воїн мав без зайвих балачок виконувати усе, що наказував йому господар: вищий за рангом самурай чи тим паче головний годувальник – багатий і могутній феодал.

4.Кревська унія 1385

5.6 липня 1415, Констанц, Німеччина

6.Союз Королевства Польского и Великого княжества Литовского под предводительством короля Владислава II Ягайло и великого князя литовского Витовта одержал решающую победу над войском Тевтонского ордена.

7.Томаш Гарріг Масарик використовував ім'я Гус у своїй промові в Женевському університеті 6 липня 1915 року для захисту проти Австрії

8.На початку X століття у Великоморавську державу вдерлися угорські племена, найбільші міста були зруйновані й запустіли. Держава розпалася в результаті мадярського завоювання в 906—907 роках. В Угорщині слов'янське населення було асимільовано. Згодом Моравія стала частиною Чеського князівства.

9.Голова Уряду — старший посадовець виконавчої гілки влади держави, часто має контроль над кабінетом міністрів. При парламентській системі, главою уряду найчастіше є прем'єр-міністр (або прем'єр тощо). При президентській системі або монархії, головою уряду може бути та ж персона, що і голова держави, та найчастіше називається президентом (республіки) або монархом[1].

10.Ярлик — грамота, письмовий указ хана Золотої Орди, що надавав право на управління окремими підлеглими їй улусами, територіями, проведення богослужінь.

11.Судебники — збірники правних норм , практичні судові підручники права, зокрема кримінального і процесуального.

12.Візантійці, яких очолював імператор Костянтин XI, підтримали католицькі держави Венеції, Генуї та Святий Престол. Облога міста тривала 53 дні. 29 травня 1453 року, завдяки артилерії, Османське військо взяло Константинополь штурмом.

13.Яничáри (тур. yeniçeri — дослівно нове військо) — регулярна піхота в Османській імперії, що діяла у 14 — 19 століттях, створена султаном Мурадом І.

14.Вважають, що імперія припинила існування з падінням Константинополя під ударами Османської імперії 1453 року, хоча її залишки проіснували ще кілька років, до падіння Містри 1460 року і Трапезундської імперії 1461 року.

15.1453 Турки-османи захоплюють Константинополь-Новий Рим, який після цього іменується Істамбулом. Останній імператор Костянтин XI Драгаш загинув під час захисту міських стін. Кінець імперії

16.Делійський султанат (перс. دلی سلطنت‎, гінді दिल्ली सल्तनत, бенг. দিল্লীর সুলতান) — перша велика мусульманська держава на території сучасної Індії, що існувала на півночі Південної Азії з 1206 по 1526 рік зі столицею у Делі.

17.Завоювання Бабура.

У 1526 р. у Індію вторгся завойовник Бабур ("тигр"). Він належав до давнього князівського роду, був нащадком Чингізхана і Тимура.

18.Під час правління Будхагупти (467–500) почався розпад держави Гуптів. Від неї відпали Катхіавара, Гуджарат і Малва. На початку VI століття ефталіти оволоділи західною частиною держави майже до Магадхи і змусили Баладітью платити їм данину. Близько 528 року останній в союзі з правителем Мандасора (Центральна Індія) Яшодхарманом розбив ефталітів.

19.До 1200 року до н. е. прамова санскриту, індоєвропейської мови, розповсюдилася на Індію з північного заходу, утворивши мову ріґведа, і розпочавши культуру індуїзму в Індії.[5] Дравідійські мови Індії були витіснені з північних районів[6]. Близько 400 року до н. е. в межах індуїзму виникло розшарування та соціальне відторгнення у вигляді системи каст[7], а також буддизм і джайнізм, які проголосили соціальні порядки, не пов'язані зі спадковістю.[8

20.Піднебесна Імперія — китайська імперія створена у 21-ому столітті шляхом повернення ісконних китайських територій Далекого Сходу та Сибіру під контроль комуністичного Китаю.

21.Розташований в центрі Пекіна, на північ від головної площі Тяньаньмень і на схід від озерного кварталу (резиденції сучасних керівників країни). Звідси Піднебесною правили 24 імператори династій Мін і Цин. Першим із китайських об'єктів занесений ЮНЕСКО до списку всесвітньої спадщини людства (1987 року).

22.Индия

23.Вели́кий шовко́вий шлях (кит. трад.: 絲綢之路; піньїнь: Sīchóu zhī lù; монг. Tôrgan Jam) — це найвідоміший торговельний маршрут старожитності, що виникнув у перші сторіччя до нашої ери. Ним товари з Китаю потрапляли до Східної та Західної Європи, Близького Сходу, Північної Африки.

24.Японія.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: ksu061
Предмет: Алгебра, автор: marya7818