Як впливає людська діяльність на природу Полісся?
Ответы
Ответ:
Дороге багатьом і маловідоме також багатьом Полісся — унікальний природний регіон Європи, якому певною мірою все ж вдалося залишитися у первісному вигляді — з природними лісами, величезними масивами боліт, мережею річок із заплавами і луками.
Територія дикої природи є домівкою для багатьох рідкісних і вразливих видів, серед яких такі дивовижні, як пугач, бородата сова, підорлик великий, скопа, зубр, ведмідь, вовк і рись. Тут росте безліч рідкісних рослин, які більше ніде не побачиш, а заплави є важливим місцем перепочинку для водоплавних птахів, що мігрують через Полісся восени та навесні.
Природоохоронці встановлюють чимало загроз Поліссю, пов’язаних з діяльністю людини — від зневоднення територій та видобутку бурштину до недбалого ставлення громади до довкілля.
Існуванню Полісся загрожують масштабні вирубки, часті пожежі, осушення боліт, незбалансоване полювання та неекологічний збір ягід. Все це порушує зв’язки між екосистемами і руйнує природні біотопи.
І найбільший чинник занепокоєння — це небезпека будівництва великого водного шляху Дніпро-Прип’ять, яким планують з’єднати Балтійське та Чорне моря.
Але попри серйозні втручання людини в природний ландшафт тут все ж залишилися великі території, яких людина не торкнулася, і це вселяє надію, що зміни можливі не лише на гірше, а й на краще. Тому науковці і природозахисники й об’єднали свої зусилля, щоб допомогти нам всім зрозуміти цінність Полісся і необхідність його збереження для людства.
Джерело: https://m.day.kyiv.ua/ru/article/v-konce-dnya/u-chomu-cinnist-polissya