Помогите срочно. Яким способом стають вiльними персонажі твору (Прокіп, Устина, Назар, Катря)? Чи е серед цих способів, на ваш погляд, один найбільш правильний? Думку обґрунтуйте.
Ответы
Відповідь:
Помогите срочно. Яким способом стають вiльними
Прокіп. Коли панночка ображала бабусю, Прокіп заступився за стареньку. Пан цього не витерпів і віддав занадто сміливого кріпака в москалі. Коли кріпак потрапляє до війська, то він вже не влсність пана, а тому отримує волю.
Устина. За давньою традицією і нормами права тих років, дружина завжди поділяла з чоловіком його долю. А тому, коли Прокіп опинився в москалях, його дружина пішла за ним, отримавши автоматично разом з чоловіком волю.
Назар. Після смерті донечки і дружини Назар недовго терпів знущання панночки і за певний час утік.
Катря - народжена вільною селянкою, потрапила в кріпацтво, коли вийшла заміж за кріпака Назара. Якби не панночка, то може б і прожила в любові та злагоді з коханим свій вік. Але панночка так взялася до господарювання, що й продихнути не давала. Не дозволила Катрі приглянути за хворою донечкою і дитина померла. Катря від горя втратила розум і наклала на себе руки. Лише смерть зробила її знову вільною.
Чи є серед цих способів, на ваш погляд, один найбільш правильний? Мені ні один з цих способів отриання воліне до вподоби і не здається вірним. Спосіб, завдяки якому Катр отримала волю, не підлягає навіть обговоренню. Спосіб, який обрав її чоловік, теж не дуже добрий. Жити все життя з оглядкою, боятися бути спійманим, викритим, покараним - нічого гіршого немає. Недаремно кажуть: "Очікування смерті гірше самої смерті". Прокіп за свою волю заплатив власним життям. Російська імперія майже постійно воювала, втрачаючи при цьому великі людські ресурси. Для царської Росії людське життя було нічим - хоч солдата, хоч кріпака, хоч робітника. На мій погляд, Прокіп потрапив з однієї неволі в іншу. Єдине, що його може трішки втішало - його жінка стала вільною. Але не думаю, що воля отримана такою дорогою ціною, була для Устини великим щастям. Занадто дорого вони з Прокопом вони за неї заплатили. Прожити життя в постійному очікуванні повернення чоловіка з походів або гіркої новини, по чужих кутках, без підтримки, без поради - не велика радість.
Пояснення: