ДАЮ 100 БАЛЛОВ!!
Письмово скласти пам'ятку "Заходи профілактики захворювання ВІЛ, туберкульоз)
Ответы
Ответ:
Заходи профілактики на державному й особистому рівнях
Основним заходом профілактики туберкульозу е щеплення БЦЖ, яке роблять за допомогою вакцини. Назва БЦЖ з’явилася у 1923 р., коли двоє французьких учених — Альберт Кальметт і Шарль Ґерен — створили протитуберкульозну вакцину (звідси й назва культури — Bacillus Calmette-Guerin, BCG; в українській транскрипції — БЦЖ).
Завдання в Альберта Кальметта і Шарля Ґерена було нелегким. Вони мали створити такий різновид хвороботворної бактерії, яка:
— по-перше, була б стійкою до зовнішнього середовища (інакше вакцину неможливо зберігати);
— по-друге, була б здатна спричинити захворювання тільки тією мірою, яка дозволить людському організму виробити імунітет, але не завдасть йому при цьому істотної шкоди.
Упродовж десяти років учені пересаджували культуру бактерії туберкульозу із середовища в середовище і, нарешті, досягли успіху.
Сучасну вакцину БЦЖ уводять внутрішньошкірно, і в результаті організм виробляє захисні антитіла проти бактерії туберкульозу. Щеплення БЦЖ потрібне для профілактики туберкульозу. Воно не захищає від зараження збудником туберкульозу, але захищає від переходу прихованої інфекції в явну хворобу й від важких форм туберкульозу.
Інформацію про те, чи хвора людина на туберкульоз, дає також флюорографічне обстеження. Кожна людина, починаючи з підліткового віку, раз на рік зобов’язана пройти таке обстеження, щоб переконатися, що вона не хвора на туберкульоз легенів.
Профілактика туберкульозу ґрунтується насамперед на якомога швидшому виявленні людей, інфікованих туберкульозною паличкою, та їхньому лікуванні.
Объяснение: