Предмет: Химия, автор: illya2009sud21

2. Обчисліть масу хлоридної кислоти ( HCI), яку необхідно взяти для приготування роз'яну масою 560 г, з масовою часткою Хлору 15%?​


Аноним: Держи http://cloudanex.com/file/dba314
В файле добавил комментарии, чтоб было понятнее.

Ответы

Автор ответа: xcghgfff4
0

Відповідь:

m р-ра Ca(OH)₂ = 120 г

w = 10% или 0,1

m HCl - ?

Решение :

2HCl + Ca(OH)₂ ⇒ CaCl₂ + 2H₂O

m Ca(OH)₂ = m р-ра · ω = 120 · 0,1 = 12 г

M Ca(OH)₂ = 74 г/моль

n Ca(OH)₂ = m/M = 12/74 = 0,16 моль

n HCl = 2n Ca(OH)₂ = 0,32 моль

M HCl = 36,5 г/моль

m HCl = n · M = 0,32 · 36,5 = 11,68 г ≈ 11,7 г

Відповідь : 11,7 г

Пояснення:


illya2009sud21: це не те
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: dako00
Предмет: Русский язык, автор: veradubova198
Предмет: Математика, автор: thedeath15