допоможіть будь ласка.
Ответы
Ответ:
1) Розглянемо докладніше такі методи очищення питної води:
• Механічний метод
• Метод адсорбції
• Іонний обмін
• Зворотний осмос
Мабуть, першою стадією очищення питної води є механічна фільтрація. По суті це звичайна сіточка, тільки дуже дрібна, яка даючи протекти воді, утримує на собі домішки і частки в ній, як то: пісок, іржа і подібні до них. Без цього методу подальша фільтрація води безглузда, тому з нього починають свою роботу всі водоочисні системи.
Метод адсорбції ґрунтується на «вмінні» матеріалу поглинати мікрочастинки. У випадку з очищенням води, найвідомішим і найкращим адсорбентом вважається активоване вугілля. Він добре утримує у собі сполуки органіки, хлорорганіки і навіть суперечки бактерій. Ще одним матеріалом, який відомий своїми адсорбційними властивостями, є синтетичне волокно з порами в розмірі до 0,04 мікрон. Таку нитку зазвичай намотують на кшталт котушки на циліндр, виходить фільтр, здатний утримати дуже серйозні бактерії, наприклад, збудників тифу та жовтяниці.
Метод іонного обміну спрямований насамперед на порятунок води від металів, таких як магній та кальцій. Воду, насичену цими солями у народі називають твердою. Так ось, метод іонного обміну шляхом певної хімічної реакції дає змогу зробити воду м'якшою. Загалом: під час роботи цього методу один вид солі замінюється на інший – нешкідливіший
Останній із наших методів – принцип зворотного осмосу – набирає у наші дні дедалі більше популярності. Унікальна технологія, заснована на продавлюванні води крізь напівпроникну мембрану, дозволяє очистити практичну воду від усіх видів домішок.
2) Рóзчини — цілком однорідні суміші з двох (або кількох) речовин, в яких молекули (або іони) одної речовини рівномірно розподілені між молекулами іншої речовини.
Розчини можуть бути в рідкому, твердому і газоподібному стані. Прикладом перших можуть служити розчини цукру, солі і спирту у воді. Тверді розчини — це різні металічні сплави: міді або срібла в золоті, нікелю в міді тощо. Газоподібними розчинами є суміші різних газів, наприклад повітря.
3) Вибач я не знаю.
4) При звичайних умовах вода — прозора рідина без смаку ізапаху. У тонкому шарі вона безбарвна, а при товщині більше 2 м має блакитний відтінок. Густина рідкої води максимальна при 4 °С і дорівнює 1 г/см³ (1000 г/дм³). На відміну від інших речовин тверда вода (лід) легше рідкої.