Предмет: Українська література, автор: 73veronik10

Контрольний диктант
Завдання: написати диктант, уставивши , де потрібно , пропущені розділові знаки та букви.





Коли зн…кає народна мова народу нема біл…ше! Ось чому наприкла(т,д ) наші західні брати вит….рпівши всі різноманітні насил...ства від іноплемін..иків коли це насил…ство нарешті торкнулося мови зрозуміли що йдет..ся тепер уже про жит…я чи смерть самого народу. Поки жива мова в устах народу до того часу ж…вий і народ. І нема насил…ства біл…ш не…терпного як те що хоче відібрати в народу спа…щину створену не…числен…ими поколін…ями його ві..(д-т)жилих предків. Ві...беріть у народу все – і він усе може пов..рнути але ві..беріть мову і він ніколи біл...ше вже (не)… (з,с) творить її. Нову бат…ківщину навіть (з-с)може (з-с)творити народ але мови – ніколи: вим..рла мова в устах народу вимер і народ. Але якщо людс..ка душа здригаєт...ся перед убивством однієї (не)довговічної людини то що ж повин…а (б ) почувати вона зазіхаючи на життя (багато)вікової історичної особистості народу – ц..ого найбіл...шого з усіх створі(нн,н)ь Божих на землі?

Не умовних звуків тіл…ки вчит…ся дитина вивчаюч(и-і) рідну мову а п…є духовне жит…я й силу з рідної груді рідного слова. Воно пояснює їй природу як( не) міг (би )пояснити її жоден природознавець. Воно знайомить її з характером людей що її оточують із суспільством серед якого вона ж..ве з його історією та його прагнен…ями як (не )міг (би )ознайомити жоден історик. Воно нарешті дає такі логічні понят…я й філосо…(в-ф)с..кі погляди яких звичайно (не) міг (би) дати д…(и-е)тині жоден філосо…(в-ф).

Ответы

Автор ответа: romanchukanastasiya
1

Відповідь:

Я старалася))))

Пояснення:

Коли зникає народна мова народу нема більше! Ось чому наприклад наші західні брати витерпівши всі різноманітні насильства від іноплемінників коли це насильство нарешті торкнулося мови зрозуміли що йдеться тепер уже про життя чи смерть самого народу. Поки жива мова в устах народу до того часу живий і народ. І нема насильства більш нестерпного як те що хоче відібрати в народу спадщину створену несчисленними поколіннями його віджилих предків. Відберіть у народу все – і він усе може повернути але відберіть мову і він ніколи більше вже не створить її. Нову батьківщину навіть зможе створити народ але мови – ніколи: вимерла мова в устах народу вимер і народ. Але якщо людська душа здригається перед убивством однієї недовговічної людини то що ж повинна почувати вона зазіхаючи на життя багатовікової історичної особистості народу – цього найбільшого з усіх створінь Божих на землі?

Не умовних звуків тільки вчиться дитина вивчаючи рідну мову а п'є духовне життя й силу з рідної груді рідного слова. Воно пояснює їй природу як не міг би пояснити її жоден природознавець. Воно знайомить її з характером людей що її оточують із суспільством серед якого вона живе з його історією та його прагненнями як не міг би ознайомити жоден історик. Воно нарешті дає такі логічні поняття й філософські погляди яких звичайно не міг би дати дитині жоден філософ.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: mrForestMIX