Предмет: Українська мова, автор: dimsona24

Запишіть будь-який диктант зібірника (Ha вибір)
У дужках біля речень із розділовими знаками напишіть правило)))

Наприклад, речення:

У лісі росли сосни, ялини, дуби. (Кома між однорідними членами)




Вот диктант
У нашій мові — думки і мрії наших предків про волю і щастя, боротьба й звитяга, їхнє одвічне трудолюбство і мрійлива душа. Мова — це барвиста крайка, яка прослалася з глибини віків у майбуття; тримаючись за неї, ми долаємо перелоги і круті гори. Рідна мова слугує нам завжди. Словами щирими ми звіряємося в дружбі, словами ніжними відкриваємо серце коханій, словом гострим і міцним, як криця, даємо відсіч ворогові.
Не можна ходити по рідній землі, не чаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою. Слова можуть об'єднувати і роз’єднувати, але об’єднувальна їхня сила в стократ дужча. У народу немає скарбу більшого, як Його мова. І коли є загроза хоч дещицю втратити з того скарбу, нас проймає тривога, як матір за рідну дитину, як дбайливого господаря за чистий лан. Така тривога сьогодні мас під собою підстави. Тож маємо зробити все для того, щоб не згорнулися крила, щоб не обірвалася золота нитка, яка веде з давнини в наші дні.
Любімо рідну мову, бережімо і плекаймо її — як сестру, як матір, як власних дітей

Ответы

Автор ответа: Laradmysh
1

У нашій мові — думки і мрії наших предків про волю і щастя, боротьба й звитяга, їхнє одвічне трудолюбство і мрійлива душа. ( Тире в простому реченні з однорідними членами. Коми між однорідними членами)

Мова — це барвиста крайка, яка прослалася з глибини віків у майбуття; тримаючись за неї, ми долаємо перелоги і круті гори. ( Тире

перед словами це, це є, значить, це значить. Кома між простими реченнями у складному. Дієприслівниковий зворот виділяється з обох боків)

Рідна мова слугує нам завжди. Словами щирими ми звіряємося в дружбі, словами ніжними відкриваємо серце коханій, словом гострим і міцним, як криця, даємо відсіч ворогові. ( Коми між простими реченнями у складносурядному реченні. Вставні слова виділяються комами)

Не можна ходити по рідній землі, не чаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою. ( Дієприслівниковий зворот)

Слова можуть об'єднувати і роз’єднувати, але об’єднувальна їхня сила в стократ дужча.

( Кома між простими реченнями у складному)

У народу немає скарбу більшого, як Його мова. ( Кома у порівняльному звороті)

І коли є загроза хоч дещицю втратити з того скарбу, нас проймає тривога, як матір за рідну дитину, як дбайливого господаря за чистий лан. (Кома між простими реченнями у складному. Кома у порівняльному звороті)

Така тривога сьогодні мас під собою підстави. Тож маємо зробити все для того, щоб не згорнулися крила, щоб не обірвалася золота нитка, яка веде з давнини в наші дні. (Коми між простими реченнями у складнопідрядному)

Любімо рідну мову, бережімо і плекаймо її — як сестру, як матір, як власних дітей. (Кома між однорідними членами речення)

Похожие вопросы