Предмет: География, автор: sonyapetrova10

СРОЧНО!!

Складіть таблицю характеристики двох природних зон на вибір за таким планом:
1) Назва природної зони    
2) Особливості клімату    
3) Ґрунти    
4) Рослинність    
5) Тваринний світ

Ответы

Автор ответа: masharyd9
0
Ответ:1)Тундра
2)Клімат тундри суворий. Літо коротке (2-3 місяці) і достатньо холодне, з середньою температурою в липні +5 °C на півночі і до +12 °C на півдні; зима довга (близько 8 місяців) з середньою температурою січня від −5 °C (Мурманське узбережжя) до −35 °C (північний схід Азії). В тундрі Північної Америки в січні температура дорівнює −10-33 °C. Річна кількість опадів 200—500 мм, що в умовах тундри перевищує випаровування, яке припадає головним чином на дуже короткий період вегетації (від 40 днів на півночі до 100 днів на півдні).

Вічна мерзлота
Потужність багаторічної мерзлоти досягає 300—400 м і більше. Мерзлота охолоджує ґрунт і уповільнює біохімічні процеси, перешкоджає фільтрації поверхневих вод і сприяє заболочуванню. Через неї ґрунтовий стік незначний, тому влітку річки в тундрі сильно міліють, а взимку в багатьох з них стік практично припиняється.
3) Ґрунти
Для тундри характерні підзолисті ґрунти, підзолисті, глейові, торф’яні, торф’яно-глейові, дерново-підзолисті, суглинисті.
4)Рослинність
Найбільш часто тут зустрічаються лишайники і мохи, низькорослі чагарники, чагарники і трави. Дерева в більшості своїй жити в таких суворих умовах не можуть.
5) Тваринний світ
З хребетних залишаються песець, лемінги, деякі полівки (економка, вузькочерепна, північносибірська тощо), біла сова (а в горах північного сходу Сибіру — довгохвостий ховрах, камчатський бабак, північна пискуха)
1)Мішані ліси
2)Особливості клімату
Клімат зони помірно континентальний, літо тепле і вологе, зима порівняно м'яка.

Середні температури січня змінюються із заходу на схід від -4,5... -5 °С до -7... -8 °С, липня - відповідно від +17 до +19,5 °С. Безморозний період триває 160-180 днів. У зоні мішаних лісів випадає найбільше опадів на рівнинній частині країни, їх річні суми становлять 600—700 мм. Стійкий сніговий покрив тримається 90-100 днів. Для річок характерні тривала весняна повінь з широкими розливами, зимова межень. Підземні води є джерелом живлення річок і озер. Значне поширення тут мають низинні болота.
3) Ґрунти
У зоні переважають мішано-лісові, хвойно-широколисті ландшафти, які розвинулись в умовах помірно теплого вологого клімату на піщаних відкладах. Для них характерне значне поширення дерново-підзолистих ґрунтів під сосновими та сосново-дубовими лісами, складне перемежування льодовикових піщаних рівнин, долинно-терасових, лучних і болотних природних комплексів з меліоративними системами. На півдні зони трапляються острівні опілля (безлісі ділянки) з ландшафтами північно-лісостепового характеру.
4) Рослинність
Лісистість зони змінюється від 10 до 60%. Тут ростуть сосна, береза, дуб, граб, липа, клен. Найпоширеніші дубово-соснові ліси, що займають 45% лісопокритої площі. Соснові (борові) ліси розташовані на піщаних масивах. До 10% території зони знаходяться під лучними ландшафтами в заплавах річок. У їх травостоях панують різнотравно-злакові угруповання. В ландшафті переважають болотні природні комплекси, серед яких основні площі зайняті низинними трав'яно-моховими і лісовими болотами.
5) Тваринний світ
Тваринний світ представлений бурим ведмедем, вовком, лисицею, лосем ласкою (рис. 28), горностаєм, козулею, лісовою куницею, європейською норкою (рис.27), чорним тхором, сонею садовою, лісовою сонею, жовтогорлою мишею, зеленим і середнім дятлами. Широко представлена у лісі родина куницевих, - тут живе лісова куниця, норкам європейська, ласка. Ці тварини мають добре розвинений нюх, слух, і пристосовані до полювання вночі, в основному, на дрібних гризунів та птахів, люблять поласувати і яйцями.

Багато видів тварин широколистої зони зникли, або стали рідкісними
Объяснение:



Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Українська література, автор: природознавство23
Предмет: Русский язык, автор: ksenia111524