Предмет: Литература, автор: nesmiyan1209

10 травня
Розвиток зв'язного мовлення
Твір-роздум
Яке майбутнє на нас чекає?


Написати твір-роздум на тему «Яке майбутнє на нас чекає?», висловивши свої думки на це питання і пов'язавши свої роздуми із прочитаними творами Р.Бредбері та Р.Шеклі.

Врахуйте, що роздум складається із трьох обов'язкових частин:
- Теза - основне твердження, чітко сформульована думка;
- Докази , аргументи, що підтверджують висунуту тезу;
- Висновок, що випливає з доказів (узагальнення).



Обсяг твору 1 – 1,5 сторінки.

Ответы

Автор ответа: ok3902783
0

Ответ:

Світ зараз перебуває на зламі епох, і частина людей піде далі, а для когось майбутнє… не настане. Про те, що чекає на людство і чому багато хто воліє залишатись у минулому, учасникам івенту «Майбутнє розпочинається вже сьогодні» на платформі TEDx в УКУ розповів член Нацради реформ, підприємець Валерій Пекар.

Z подає ключові тези виголошеного вчора у Львові виступу «Ойкумена чи Околиця: доля націй у ХХІ сторіччі».

Валерій ПЕКАР:

«Люди бояться майбутнього і голосують за політиків, які кажуть: "При мені майбутнє швидко не настане, обіцяю"».

Зараз ми бачимо кризу – сучасного світу, капіталізму, нинішньої демократії, індустрії, міжнародної і внутрішньої політики. І це не просто криза, це народження нового світу.

Зараз відбувається фазовий перехід – це поняття з фізики, і означає дуже рідкісну подію в історії людства, коли повністю змінюється політика-економіка-культура-релігія-мислення – усе.

До цього була т. зв. Неолітична революція – поява сільського господарства, релігії, перші міста і розшарування суспільства, виникли держави. Далі був Осьовий час (умовно від 600 р. до н.е. і тривав приблизно 1200 років), коли світ повністю змінився не лише через появу грецької філософії чи християнства, а й римського права, іудаїзму, буддизму тощо.

Останній фазовий перехід нам добре відомий – як реформація, науково-технічна революція, поява лібералізму, індивідуалізму, патріотизму, націоналізму та інших -ізмів. Зараз ми вповзли і вже переживаємо наступний фазовий перехід. При цьому скорочуються і самі фази, і переходи між ними.

Мушу сказати, що майбутнє настає не для всіх. Можна активно йти вперед, вітаючи майбутнє і намагаючись побільше перетягнути звідти в теперішнє. Можна зачекати і стати успішним послідовником. Або неуспішним.

Україна й досі не завершила своєї модернізації. Була низка причин, головна – не було української державності, а отже і ресурсу для модернізації. І тільки зараз ми її проходимо, починаючи з моменту, який названо Майданом.

Кожен фазовий перехід веде до все більшого розшарування. Яка фантастична різниця між Швецією, яка вже зробила крок в майбутнє, і Польщею, яка перебуває в активному модерні і вже повністю пройшла модернізацію, як і багато інших країн у ХХ ст. Але є величезний розрив між Польщею і Китаєм, який ще не наздогнав (і Україна десь на такому ж рівні). Між Китаєм і Кенією також величезний розрив, тому що Кенія гальмує. Ще більше гальмує Зімбабве, бо нікуди не поспішає. Але є ще Афганістан, де ще тільки відбувається становлення держави, а є і такі спільноти, які й країни власної ще не мають.

Вже є країни, де електрична енергія коштує нуль. Тому що є відновлювані джерела, тому що балансування споживання, менше споживання, нові технології.

Результат цього великого розшарування – розшарування на тих, хто перейшов у майбутнє хоч трохи, і тих, хто зовсім не перейшов. Тут я використовую старі терміни – Ойкумена і Околиця: там, де живуть цивілізовані і нецивілізовані люди.

Що таке Ойкумена 2030 року? Це світ без кордонів, дешеві якісні блага, тому що електроенергія (яка становить величезну частку собівартості) дешева. І там є два класи. Кожен фазовий перехід міняє класи. Рабовласники і раби змінились на феодалів і кріпаків, ті – на буржуа і пролетарів. Тепер є пасіонарії – люди, які працюють у світі, в якому можна не працювати. Максимум це 10-15% – люди, які працюють задля власної самореалізації, стати кимось більшим, заради задоволення.

Ці люди займаються креативом в усіх сферах – інновації, підприємництво, журналістика, мистецтво. Їхній капітал – це знання і репутація. А пасивний клас – це консьюмтаріат, який лише споживає. Має мінімальний гарантований дохід – з цим зараз багато країн експериментують. Пиво, чипси, телевізор – в обмін на те, щоб нічого не чіпати.

Околиця в 2030 році буде така сама, як і в 2017-му.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: irinaberger
4. Поставьте личные местоимения в форму объектного падежа и переведите предложения:
1. I help (she) about the house.
2. Tell (I) your telephone number.
3. Wait for (they), please.
4. This is my car. You may use (it).
5. Robert wants to see (we).
5. Поставьте подчёркнутые существительные в форму множественного числа, произведите необходимые изменения и переведите предложения:
1. What did the thief look like?
2. This man is a dog-handler.
3. When does your child go to bed?
4. They have a baby.
5. The suspect carried a knife.
6. Употребите вместо точек оборот “There is / There are” и переведите предложения:
1. … … 12 people in a jury.
2. … … a sofa and two chairs in the room.
3. … … any cars in the yard?
4. … … much snow in the forest.
5. … … little milk in the cup.
7. Употребите нужную форму глагола и переведите предложения:
1. They (to work) very hard yesterday.
2. We (to go) to the institute every morning.
3. He often (to visit) his parents.
4. Tomorrow they (to buy) a computer.
5. Ann (to write) her first book three years ago.
8. Поставьте предложения в отрицательную форму и переведите их:
1. Jack will study German.
2. He got up early yesterday.
3. They listen to the music every evening.
4. She goes to the university.
5. We went to the circus last week.
9. Задайте вопросы к предложениям и переведите их:
1. He lives in Ufa (Where …?)
2. They will play football tomorrow. (When …?)
3. His father was an operative. (Was …?)
4. He got up at 6 a.m. (Did …?)
5. He has got a lot of books. (How many …?)