Предмет: История, автор: kirilenkoanastasiya1

написати 10ознак чим відрізняються українські міста і села в минулому і зараз. СРОЧНО ДАМ 20 БАЛОВВ

Ответы

Автор ответа: makienko060409
1

Відповідь:

1Зараз в містах рівна дорого тоді як в той час була протоптана стежка або ж не рівна бруківка

2В наш час будинки розташовані ніби під лінійку тоді як будинки були деревяні та хаотично розкидані

3Не було електроеноргії

4Не було водопостачання

5Зараз не всі займаються аграрною діяльність тоді як раніше майже всі працювали на полі

6Центром міста був дитинець — укріплена стінами, валами та ровами частина міста. Найчастіше розміщувався дитинець на узвишші чи горі. Це була свого роду міська цитадель. У цій частині міста розміщувалися величні княжі палаци та багаті боярські двори, житла дружинників. Після прийняття християнства в дитинці будували головні міські церкви та собори.

7Біля дитинця розміщувався «окольний град» (іноді його ще називали «острог» чи «посад»), який також оточувався укріпленнями. У цій частині міста розташовувалися помешкання простого люду, ремісників, торговельний майдан, подвір’я купців, численні церкви та монастирі. Міські будинки в той час споруджувались переважно з дерева.

8Село об’єднувало людей у сільську громаду. За громадою закріплювалися певна територія, податки, обов’язки перед державою. У XIX — на початку XX ст. українське село складалося із сельбища, центру, церкви, господарських та громадських споруд, освітніх закладів.

Сельбище — це територія всього поселення, до якого входили селянські двори, головна сільська дорога (вулиця) та інші споруди. Традиційно центром села вважалася територія (майдан) поблизу церкви або сільської управи. Часто біля церкви розташовувалися кладовище та будинок священика. До господарських та громадських споруд належали кузня, млин, олійниця, корчма, крамниця, подекуди громадський шпихлір — громадська будівля для зберігання зерна, муки, господарського знаряддя та інших предметів. Освітніми закладами на селі були початкові школи (церковно-парафіяльні та державні).

9сновним типом традиційного сільського житла в Україні була хата. У різних регіонах були свої особливості в будівництві та оздобленні хат. Переважно це затишні, білені зовні й усередині, будівлі під солом’яним чи очеретяним дахом. Хати північної частини України і Карпатських гір були дерев’яними та мали відкриті стіни.

10рівень медицини був не з найкращих

Обговоріть у парі

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: ersultan98121
Предмет: Музыка, автор: viktoria123456789123