Предмет: Биология, автор: kostirkomaria

Кактус, папороть адіантум, бегонія, пеларгонія: визначте систематичне положення, батьківщина рослини, біологічні особливості, правила догляду, наукове і практичне значення. Будь ласка допоможіть!!!


nastyasystez: Скажу чесно, утомилася працювати над цим питанням.
kostirkomaria: Дуже дякую тобі за те що ти відповіла на запитання
kostirkomaria: Я знаю що це зробити важко
nastyasystez: Немає за що

Ответы

Автор ответа: nastyasystez
1

Кактус:

Систематичне положення:
Надцарство: Еукаріоти,
Царство: Рослини,
Тип/Відділ: Квіткові,
Клас: Дводольні,
Порядок: Гвоздичнокольорові,
Сімейство: Кактусові.

Батьківщина рослини: Південна Америка.

Біологічні особливості: Завдяки довгим кореням та товстим стеблам кактуси збирають вологу і здатні переживати тривалі посухи. Для всіх кактусів характерна нижня зав'язь, плід — ягода. Кактус має ознаки, зокрема особливі, які не трапляються в інших рослинах, це пігмент квітки. Також майже всі кактуси мають метаболізм кислот за типом товстолистих.

Правила догляду:

  1. Якщо ви бачите, що кактус переріс свій горщик, його потрібно пересаджувати. Це варто робити з початком періоду вегетації – навесні.
  2. Для поливу варто використовувати теплу відстояну або прокип’ячену воду. Чим холодніше повітря, тим рідшого поливу потребує кактус.
  3. Кактуси люблять добре освітлені місця, тому їм підійдуть східні та південні підвіконня.
  4. Також кактуси не люблять, коли змінюють їх місце розташування.

Наукове і практичне значення: Корінне населення американського континенту здавна використовує ці рослини для найрізноманітніших потреб: їх вживають у їжу, використовують як ліки, будівельний матеріал та на корм худобі.

Папороть адіантум:

Систематичне положення:
Надцарство: ЕукаріотиЮ
Царство: Рослини,
Тип/Відділ: Судисті рослини, папороть,
Клас: Поліпідіопсиди,
Порядок: Поліподієві, багатоніжки,
Сімейство: Птерісові.

Батьківщина рослини: Південно-Східна Азія, Південна Америка, Бразилія.

Біологічні особливості: Корінь зовні захищається чорними пелюшками, розташованими чешуйчасто. Над землею листя папороті височіють на 60 см. Іноді черешки розсікаються і утворюють складну платівку, але закінчуються всі ці чорні численні волоски кучериками, якими служать дрібні листочки, звані вайи. Кожен листок, званий сегментом останнього порядку, має ніжну пластинку різної форми, але обов’язково з зубчиками.

Правила догляду:

  1. Потребує підвищеної вологості повітря. Для цього в спекотні дні хоч влітку, хоч взимку його слід зволожувати теплою водою з пульверизатора.
  2. Коли в кімнаті дуже холодно, кущ краще не зволожувати, тому що в цьому випадку дана процедура може завдати йому шкоди.
  3. Полив рясний, щоденний, без застою води.
  4. Квітка адіантум не любить яскраве сонячне світло. Там, де світло і тепло розміщувати квітка адіантум можна на стелажах.

Наукове і практичне значення: Є відмінним заспокійливим засобом, з протизапальними протикашльовими, муколітичними і відхаркувальними властивостями. Використовується для детоксикації у випадках з алкоголізмом. Підходить для лікування фарингіту, бронхіту, астми.

Бегонія:

Систематичне положення:
Надцарство: Еукаріоти,
Царство: Рослини,
Тип/Відділ:  Квіткові,
Клас: Дводольні,
Порядок: Гарбузові.
Сімейство: Бегонієві.

Батьківщина рослини: Південна Америка, Західна Африка, Південно-Східна Азія.

Біологічні особливості: Суцвіття бегонії складаються з декількох маленьких, середніх або великих квіток. Колір бегонії буває однотонним червоним, рожевим, жовтим, помаранчевим, білим або з окантовкою різних відтінків по краях пелюсток. Рослина має складне суцвіття – його складають чоловічі і жіночі квіти, над якими після запилення утворюється плід, що має форму тригранної коробочки з дрібним насінням всередині.

Правила догляду:

  1. Вода для підливу бегоній повинна бути м'якою.
  2. Зимою, у період спокою, підливають значно рідше в міру висихання землі.
  3. Бульбові бегонії впадають в зимову сплячку, тому варто помістити їх в сухий торф і до весни не поливати.
  4. Потребує дуже великої вологості, але не обприскування.

Наукове і практичне значення: Використовують в якості очищувача повітря, особливо, ставлячи квітка в тих приміщеннях, де часто курять. Ця рослина, як губка втягує в себе з повітря всі токсичні речовини.

Пеларгонія:

Систематичне положення:
Надцарство: Еукаріоти,
Царство: Рослини,
Тип/Відділ: Квіткові,
Клас: Дводольні,
Порядок: Геранієцвіті,
Сімейство: Геранієві.

Батьківщина рослини: Південна Африка.

Біологічні особливості: Листорозміщення почергове або супротивне, з прилистками. Прикореневі листки на довгих черешках, а стеблові – майже сидячі, перистолопатеві. У деяких видів листкова пластинка цілокрая або зубчаста. Однією з характерних ознак є опушування практично всіх частин рослин простими або залозистими волосками, з екстрактом ефірних олій, що додають характерний аромат. Суцвіття, розташовані на верхівках пагонів, є похідними зонтичного типу.

Правила догляду:

  1. Вибрати добре освітлене місце. У день пеларгонія повинна отримувати природне освітлення протягом 5-6 годин.
  2. Забезпечити дренаж. Пеларгонія не переносить надто вологий і сирий грунт, це може призвести до хвороб.
  3. Правильно підібрати грунт. Ця рослина добре відгукується на родючі ґрунти з нейтральною і лужною реакцією.
  4. Надати достатньо місця для росту.

Наукове і практичне значення: Духмяні (запашні) пеларгонії вирощують заради ароматних листків, які містять запашну ефірну олію. Ефірні олії пеларгонії широко застосовуються в медицині, парфумерній та кондитерській промисловості.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: ВкусныйАнанасик