Що спільного і відмінного між фільмом і оповіданням Г. Тютюнника "Дивак"? Напишіть.Що спільного між фільмом і оповіданням Г. Тютюнника "Дивак"? Ну пжпжпжпжп поможіть срочно на сьогодні даю 30б
Ответы
Відповідь:
в оповіданні більж детально описано всі події
Відповідь:
Я робила порівняння екранізації оповідання, яку створено режисером Анастасією Пащенко в 2019 році. Можна сказати, що у фільмі лише взято за основу сюжет і діалоги, тому що відмінностей дуже багато вже з перших хвилин фільму.
1. Пора року, коли відбувається подія. У фільмі це рання осінь, тому що листя на деревах лише почало жовтіти, а у творі - зима.
2. Дрібниця але... Зріст хлопця: у фільмі хлопчик досить високий і думаю, що він трішки старший, а у творі він не дістає головою навіть до клямки і поводить себе більш скуто, ніж у фільмі.
3. У фільмі мама забороняє хлопчикові йти через річку, тому що там міст трухлявий, а у творі - "лід молодий".
4. У фільмі Олесь малює за запотілому вікні старого автомобіля біля хати - хатку і гусочку, а у творі - на снігу хатинку, дим з бовдура, півня.
5. У фільмі не показано те, як Олесь блукав по бору, зустрів там дятла, підгорнув сосну, щоб не впала.
5. У фільмі хлопці грають у ножичка біля річки, кидаючи його в дерево, а у творі - бігають по молодому льоду. Тому у фільмі Олесь робить зауваження, що вони дерево псують, а у творі, що псують лід. Відповідно, у фільмі немає епізоду, коли Олесь побачив хижу щуку і пліточку.
6. У фільмі Олеся били гуртом кілька розбишак, у творі його вдарив лише Федько.
7. У фільмі на урок малювання Олесь запізнився, на його парті вирізано "Федько+Олесь = дружба", а у творі такого не було. У фільмі хлопчик намалював замість горщичка гусочку, а у творі - дятла.
8. У фільмі Олесь майже весь день провів у лісі, а у творі - у лузі. У фільмі не показано те, як Федько зустрів Олеся після школи і пригощав його пирогом з м"ясом, а Олесь із вдячності подарував йому гніздо ремеза.
9. У фільмі дядьки сиділи не під школою, курили і гомоніли, а у якомусь генделику і розпивали пляшку.
10. У фільмі дід Прокіп без бороди, на возі, в якого запряжено одного коня, а у творі - дід Прокіп більш суворо виглядає, з бородою, їде саньми, воно й зрозуміло - зима, в які запряжено двоє коней.
11. У фільмі хлопець з дідом їдуть по сіно, а у творі - по солому. Хоча це не настільки важливо. Діалог між ними трішки відрізняється, тому що у фільмі Олесь розказує дідові про те, що хлопці грали у якусь гру на гроші, у творі такого не було.
12. У фільмі після дідової "науки" хлопчик втікає в ліс, а у творі - ображено і сумно замовкає. Тобто, у фільмі Олесь більш здатний до протесту.
13. У фільмі хлопчик, втікаючи від діда, йде через річку трухялвим мостом і провалюється, тому дід його витягує з річки і приносить додому на руках, а у творі - сумний Олесь приходить до хати і ховається на піч.
14. У фільмі мама як колискову співає Олесю віршик з казки про Івасика-Телесика, а у творі - розказує йому цю казку.
15. У фільмі наступного дня діти йдуть до школи і хлопчаки знову ображають Олеся, відбирають у нього портфель, висипають з нього книжки і зошити. Федько знаходить альбом, у якому Олесь намалював себе з Федьком, гусенятко. Федько розуміє, що Олесь вважає його своїм товаришем і заступається за хлопця. А у творі такого немає.
Наостанок: незважаючи на всі розбіжності, фільм знято гарно, чудова українська мова, добре підібрані актори та музичний супровід, гарне оформлення з використанням малюнків, створених комп"ютерною технікою. Він, звичайно, не годиться для того, щоб подивитися фільм і не читати твір, але для покращення сприйняття прочитаного твору - якраз те, що треба.
Пояснення: