Що ви знаєте про битву на р. Сині Води (причини, наслідки).
Ответы
Відповідь:
БИТВА НА СИНІХ ВОДАХ
Битва на Синіх Водах відбулася на території сучасної Кіровоградської області біля річки Синюха, притоки Південного Бугу. Точної дати невідомо, втім, за історичними джерелами, час битви, вірогідно, припадає на 1362 рік (між 24 вереснем та 25 груднем).
Ця битва стала однією із перших масштабних перемог на українських землях після розпаду Київської Русі, а також спільної перемогою східноєвропейських держав проти ординського іга. Тоді від монголо-татар було звільнено Київ, Чернігівщину, Поділля і аж у бік Чорного Моря.
Причини
Звільнити українські землі від монголо-татар зумів Великий князь Ольгерд Гедимінович. Він на чолі литовсько-руського війська відвоював у іга Київ, Чернігівщину, Поділля і розширив володіння в бік Чорного Моря.
Сама битва відбувалася у два етапи. Минувши Канів і Черкаси, литовсько-руська армія дійшла до урочища Сині Води. Ольгерд побачив у полі велику татарську орду з трьома царками, поділену на три загони. Один загін вів султан Кутлубах, другий очолював Качибей-Керей, а третім командував султан Дімейтер. Литовський князь розділив своє військо на невеликих шість загонів навколо трьох монгольських. Спроба ординців знищити загони у центрі виявилася невдалою. Військо розступалося і пропускало кінноту, обстрілюючи її з боків.
На другому етапі битви війська Ольгерда перейшли в наступ. Ординці не витримують натиску і відступають. Битва завершилася вбивством трьох ватажків іга та переслідуванням військами Ольгерда залишків орди.
НАСЛІДКИ ТА ЗНАЧЕННЯ БИТВИ
Битва на Синіх Водах поклала початок звільненню східноєвропейських народів від Золотої Орди. Звільнивши колишні території Київської русі, Литовське князівство стало спільною державою сучасних литовців, білорусів і українців – найбільшою державою тогочасної Європи
Пояснення:
как то так!