Антилюдяна суть кріпосницька з твору " Інститутка "
Ответы
Ответ:
В українську літературу Марія Олександрівна Вілінська ввійшла зі своїми "Народними оповіданнями" під псевдонімом Марко Вовчок. Ввійшла і залишилась там назавжди як співець волі і людинолюбства, як автор антикріпосницьких творів, в яких вона виразила свій протест проти нелюдського, потворного устрою життя. Своєю літературною донею назвав молоду письменницю великий Кобзар, бо вона, продовжуючи його гуманістичні й волелюбні традиції, показала разючу правду життя селян у кріпосницькому суспільстві.
Найповніше антигуманна суть кріпосництва, яка калічить душі поміщиків і завдає великого горя і страждань кріпакам, показана в повісті "Інститутка".
Антикріпосницька спрямованість повісті виявляється в її композиції, групуванні образів, народнопісенній мові. Життя, події, люди відображені в "Інститутці" через світосприймання Устини —дівчини-кріпачки, покоївки панночки. Але голос Устини — це голос самого народу, який засуджує несправедливий соціальний лад, не хоче вже мовчки терпіти своє становище, протестує проти нього, прагне волі.