Запишіть у зошит визначення термінів і понять теми: удільне князівство, Литовсько-Руська держава, шляхта, магдебурзьке право, цехи, кріпацтво, магнат, унія, ясир, хан, султан, іконостас, Дике Поле. СРОЧНО!!
Ответы
Відповідь:
Уді́л, удільне князівство — адміністративно-територіальна одиниця у Давній Русі, яка виникла внаслідок поділу більших князівств — Галицько-Волинського, Чернігівського та ін., що було узаконено на княжому з'їзді в Любечі 1097.
Литовсько-Руська держава - монархічна держава у Східній Європі часів середньовіччя і нової доби.
Шляхта — соціальний стан, що існував в Польському королівстві, Речі Посполитій і після поділів у трьох імперіях до скасування у 1921 році за конституцією.
Магдебурзьке право — одна з найпоширеніших правових систем міського самоврядування в Центральній Європі у часи Середньовіччя.
Цехи́ — закриті корпоративні спілки, що складалися з членів, приналежних до одного або кількох зближених ремісничих фахів, поширені в містах Західної Європи починаючи з XI—XII століття.
Кріпацтво — правова система, або система правових норм при феодалізмі, яка встановлювала залежність селянина від феодала й неповну власність феодала на селянина.
Магнат — можновладець, вельможа, князь. Людина високого соціального стану, шляхетського походження чи багата.
У́нія — союз держав, очолених одним монархом.
Ясир - історичний термін з середини 15 — до середини 18 століття у Речі Посполитій (зокрема в Україні) та Московській державі для означення бранців, полонених, набраних кримськими татарами та османцями на території цих держав під час війн або спеціальних людоловських набігів.
Хан — азіатський владетель, тюрко-монгольський титул, так само носій цього титулу.
Султан — ісламський титул, що несе моральне навантаження і релігійну владу, оскільки роль правителя була визначена в Корані. Проте султан не повинен обов'язково бути релігійним наставником, главою.
Іконостас — стіна з ікон у храмі східного обряду, яка відокремлює вівтар від центральної частини церкви.
Дике Поле — традиційна назва чорноморських степів у XVI—XVII вв.